Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 25.06.2020 - 00:01

Nové kytary Music Man řady Sabre

Společnost Ernie Ball Music Man se vrací k modelové řadě kytar Sabre, kterou značka vyráběla v letech 1978 až 1980, kompletně přepracovanou luxusně pojatou verzí. Oproti předchůdci udělala ročníková série Sabre 2020 velký krok vpřed, použity byly skutečně prémiové materiály, úpravou prošly kontury těla bez původního pickguardu i chromované destičky kryjící šachtu elektroniky, instalován je moderní hardware a nové jsou také firemní snímače.

Jako základ korpusu bylo zvoleno dřevo okoume doplněné žíhaným javorovým topem a lemovkami hran, krk přišroubovaný přes ergonomický spoj je postaven z „pečeného“ plamínkového javoru s výraznou kresbou a hmatník z palisandru, ebenu nebo javoru o radiusu 10 palců nese 22 pražců medium jumbo z nerezové oceli a kompenzovaný nultý pražec široký 43 mm. Menzura činí standardních 25.5 palců (64.8 cm).

Zvuk přenáší dvojice humbuckerů HH - 2 Music Man CW (custom wound) s cívkami ukrytými v kovových krytech, krkový snímač využívá magnet Ceramic 6 a kobylková varianta disponuje magnetem Alnico 5, dodávajícím výslednému zvuku transparentní hřejivý projev s příjemnými výškami. Snímače jsou ovládány společnou hlasitostí, tónovou clonou osazenou kondenzátorem .022 uF a pětipolohovým nožovým přepínačem.

Struny kotví v osvědčeném dvoupivotovém vibratu Music Man Modern s masivní základnou a ocelovými kameny, ladění obstarávají uzamykatelné strojky Schaller M6-IND. Tělo kryje lesklá vrstva polyesteru, na krk je ručně nanášena směs oleje a vosku, šachta elektroniky je stříkána speciální pryskyřicí (grafit + akrylát) a krycí panel na zadní straně těla je polepen stínící hliníkovou fólií.

Bezchybně zpracovaný model Music Man Sabre 2020 je nabízen v transparentních lacích Honey Suckle, Bougie Burst, Deep Blue Burst nebo Cobra Burst, cena se na evropském trhu pohybuje okolo 3600 eur včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man Sabre 2020

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY