Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.12.2020 - 10:00

Nové kabely Boss ze sérií BPC, BMIDI a BCC

Téměř zároveň s premiérou flexibilního komba Nextone Special představil Boss i nové kabely z edice B, tvořené efektovými propojkami BPC, MIDI šňůrami BMIDI-PB a stereofonními  jackovými TRS kabely BCC. Novinky by stejně jako ostatní produkty této značky měly splňovat japonské kvalitativní standardy. zahrnující mechanickou spolehlivost, transparentní zvuk a prakticky řešenou konstrukci.

Pedalboardové propojovací kabely BPC jsou opatřeny lomenými jacky s kontakty potaženými 24karátovým zlatem pro lepší přenos signálu a dostatečně masivní plochou dvoudílnou základnou o rozměrech 13.6 x 26 x 7.8 mm, přičemž poslední hodnota přispívá k úspoře místa na boardu. Vodiče jsou vyrobeny z beskyslíkaté mědi s nízkou kapacitou mající vliv na brilanci tónu. K dispozici bude čtveřice následujících variant: BPC-4 –  10 cm, BPC-4-3 – paket sestávající ze tří kabelů o délce 10 cm, BPC-8 – 20 cm a BPC-18 – 45 cm.

Kabely Boss BMIDI-PB, určené k přenosu dat, využívají speciálně navržené pětipinové DIN konektory optimalizující prostor v audio řetězci. Konstrukce koncovky umožňuje uživateli nasměrovat kabel buď klasicky (rovně), nebo jej ve zdířkách ohnout v úhlu 90 stupňů (oboustranně) a uzamknout pomocí šroubovacího prstence. Nízkoprofilový kabel je osazen kvalitními vodiči a kromě MIDI pedálů samozřejmě zvládne i propojení s jinými zařízeními s konektory MIDI In, Out, Thru. Nabízen má být ve variantách BMIDI-PB1 – 30 cm, BMIDI-PB2 – 60 cm a BMIDI-PB3 – cca 1 m.

Třícestná flexibilní kabeláž řady BCC byla navržena především pro propojení externích ovladačů s různými zesilovači, efekty, loopery apod., nicméně dané šňůry je možno úspěšně použít i pro vedení audio signálu. Tomu odpovídá robustní konstrukce s finálním nylonovým opletem, měděné vodiče, izolace eliminující šum, nebo rovný plus lomený TRS jack s tubusovým tělem a pozlacenými kontaktními plochami. V obchodech se objeví trojice provedení BCC-3-TRA – 1 m, BCC-20-TRA – 3 m a BCC-30-TRA – 9 m.

Oficiální ceny byly v případě americké části trhu nastaveny následovně: BPC-4 cca 10 dolarů, BPC-8 cca 12 dolarů, BPC-18 cca 14 dolarů, set BPC-4-3 cca 25 dolarů, BMIDI-PB1 cca 15 dolarů, BBMIDI-PB2 cca 17 dolarů, BMIDI-PB3 cca 20 dolarů, BCC-3-TRA cca 15 dolarů, BCC-20-TRA cca 30 dolarů, BCC-30-TRA cca 50 dolarů.

Tagy boss Boss BPC, BMIDI, BCC
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY