Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 16.05.2016 - 00:01

Nové Jacksony CBX IV a V Davida Ellefsona

Firma Jackson, dceřiná společnost koncernu Fender, uvádí na trh dvojici nových signovaných modelů baskytar vyrobených pro člena trashmetalových ikon Megadeth Davida Ellefsona. Čtyř a pětistrunné verze CBX IV a V DE, patřící do série Concert, představují v nabídce značky finančně přístupnější alternativu k mnohonásobně dražším variantám řady CB z dílen amerického Custom Shopu.

Oproti předchozí sérii prošel lípový korpus obou modelů na přání Ellefsona lehkým faceliftem v podobě většího zkosení hran a výrazného frézování vnitřních partií obou rohů, což společně s ergonomicky tvarovaným spojem těla a krku usnadňuje přístup levé ruky k vysokým polohám.

Krk ze dvou kusů javoru, plochým a rychlým profilem SNB a saténovou úpravou nese palisandrový hmatník s proměnlivým radiusem (12 až 16 palců), 21 jumbo pražci, ozdobnou výložkou hran a perleťovými polohovými značkami ve tvaru žraločích ploutví. Menzura byla vyměřena na 34 palců.

Redesignem prošla i elektronika sestávající z dvojice silných humbuckerů EMG HZ35B a HZ35N (u pětistrunné verze EMG HZ40B/N) a aktivního preampu doplněného potenciometry Volume, Blend a třípásmových aktivních korekcí. Struny jsou ukotveny v kobylce Jackson High Mass a na sešikmené hlavici najdeme firemní uzavřené strojky s trojúhelníkovými rondely.

Nové Jacksony David Ellefson Concert CBX IV a V jsou nabízeny v barevných odstínech Satin Black a Quicksilver a v současné době by už měly být dostupné i na českém trhu. Vzhledem k tomu, že tyto nástroje pocházejí z asijské továrny Jacksonu, se jejich ceny nešplhají do astronomických výšek - model CBX IV DE pořídíte přibližně za 12 600 Kč a pětková verze vyjde na cca 13 800 Kč.

Tagy Jackson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY