Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové činely z profesionální série Sabian Paragon

Neil Peart, bubeník kanadských progrockerů Rush, kteří letos slaví 40 let své existence, pokračuje ve spolupráci se známým výrobcem činelů Sabian, jenž nyní uvádí na trh čtyři nové kousky z Peartovi oblíbené činelové řady Paragon.

Nejnovější modely navržené podle Peartových specifikací zahrnují tři typy crashů o průměrech 17, 19 a 22 palců a 15-ti palcovou hi-hat. Všechny činely jsou z velké části ručně tepané a k výrobě byla použita slitina B20, obsahující 20 % cínu a 80% mědi.

Crashe střední hmotnosti ze série Paragon se vyznačují rychlým, explozivním atakem s jasnými výškami a frekvenčně plnou projekcí. Hi-hat disponuje velmi přehledným a čistým zvukem posazeným do vyšších středů s přesně definovanými konturami.

Činely Sabian Paragon, spojující v sobě vlastnosti řad AA, HH a AAX, patří do kategorie Creative a kromě osobitého soundu se vyznačují výbornou dynamickou odezvou, dlouhou životností a v neposlední řadě i působivým designem s decentním potiskem.

Kromě legendárního Neila Pearta používají profesionální edici Paragon například Christoph Schneider z Rammstein, Chris Pennie (Coheed and Cambria, Dillinger Escape Plan), Daniel Adair (Nickleback), Roy Mayorga (Stone Sour) nebo Todd Sucherman (STYX).

Nové modely Sabianu se v Evropě objeví pravděpodobně koncem prázdnin a jejich ceny budou v přepočtu začínat na cca 7 000 Kč za 15-ti palcový crash, asi o tisícovku více zaplatíte za 17-ti palcovou verzi, na částku okolo 11 500 Kč vyjde největší 22-ti palcová varianta a rámcově podobnou cenovku by měla mít i hi-hat Paragon 15.

Tagy sabian

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY