Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 08.02.2016 - 00:01

Nové akustiky z řady Washburn Heritage Series

Poohlížíte se po kvalitní akustice za slušné peníze? Pokud ano, tak by vás mohly zaujmout zbrusu nové modely kytar rozšiřující oblíbenou řadu Washburn Heritage Series, které se před několika dny objevily v produktovém katalogu společnosti Washburn. Novinky z edice Heritage čítají celkem 16 modelů se čtyřmi různými tvary korpusu a jednotlivé typy se liší jak použitými materiály na stavbu těla a krku, tak i osazenou elektronikou. Nabídka je natolik široká, že si vybere téměř každý a dostupné budou i levoruké varianty.

Základní kategorií jsou nástroje Heritage 10, kterou tvoří modely ve verzích dreadnought, folk a grand auditorium. Většina z nich disponuje vrchní deskou z masivního smrku, ale najdeme zde i kytary s cedrovým nebo mahagonovým topem. Záda, luby a krk jsou z mahagonu s palisandrovými hmatníky a kobylkami. Vybrané typy jsou osazeny elektronikou Fishman 301T s tunerem, dvoupásmovými korekcemi a přepínáním fáze..

Modelová řada Heritage 20 má zadní stranu a luby z palisandru a ebonitové rondely ladicích strojků. Další specifikace včetně preampu jsou identické jako u předchozí verze. Výjimkou je velkoryseji pojatý Washburn HG26SCE s ozdobnými intarziemi z pravé perleti, javorovým lemováním hmatníku a elektronikou Fishman 501T.

Do série Heritage 30 nyní přibyly dva typy dreadnoughtů s jasanovými luby a zády korpusu a zlatými mechanikami. Cutaway HD30SCE je osazen Fishmanem 301T. Luxusními variantami jsou skvěle zpracovaná jumba Heritage 40 HJ40S and the HJ40SCE na jejichž luby a zadní desky těl byl použit výběrový javor s plamínkovou kresbou a ozvučení obstarává elektronika Fishman 501T.

Nová řada kytar Heritage je nabízena v přírodních transparentních lacích a některé verze budou dostupné i v černé barvě nebo elegantním Tobacco Burstu. Ceny na evropském trhu se mají pohybovat od ekvivalentu cca 230 liber za Washburn HD10S přes asi 280 liber v případě modelu HD20SCE až po cca 420 liber za vlajkové lodi Washburn HG26SCE a HJ40SCE.

Tagy Washburn
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY