Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 11.03.2021 - 00:01

Nová ukulele Martin ročníkové řady 2021

Nekončící masový zájem o hru na ukulele přiměl tradičního amerického výrobce C.F. Martin posílit nabídku těchto nástrojů hned o tři verze, z nichž první dvě s označením 0XK Concert Uke a T1 Uke StreetMaster se z pohledu značky řadí k finančně dostupnějším modelům, zatímco luxusní profesionální varianta Concert Uke FSC, která je navíc podobně jako letos představená kytara 00L Earth stoprocentně certifikována environmentální organizací Forest Stewardship Council (FSC), zaujme především náročné a zároveň movitější hráče.

Martin 0XK Concert Uke představuje z této trojice modelů nejlevnější variantu, čemuž odpovídá konstrukce těla, využívající rezonanční desky z vysokotlakého laminátu HPL s překvapivě dobrými zvukovými vlastnostmi, podpořenými nadstandardní mechanickou odolností. V daném případě byla pro horní vrstvu HPL zvolena výběrová havajská koa, dodávající nástroji vizáž mnohem dražšího kousku.

Tenorový model T1 Uke StreetMaster se cenově i použitými materiály posunuje o stupeň výše, což potvrzuje korpus z mahagonu krytého velmi tenkým nástřikem laku, jenž poskytuje nástroji lepší rezonanci a vzdušný projev s jasně ohraničeným tónem. T1 StreetMaster nabízí kvalitní flexibilní sound, vynikající hratelnost a je vhodný jak pro dítě tak dospělého hráče.

Concert Uke FSC je novou vlajkovou lodí značky, která nejrůznější ukulele vyrábí už od roku 1907. Exkluzivní produktová řada, mířící na environmentálně zaměřené profesionály, sběratele či nadšence nemající hluboko do kapsy, má tělo z masivního mahagonu s plnou certifikací FSC. Vlastník se může těšit na prvotřídní zvuk, skvělé zpracování, maximální stabilitu konstrukce s rybinovým spojem mahagonového krku, bezchybný lak a spolehlivé přesné ladění díky firemním strojkům Ratio.

Oficiální cena verze Taylor 0XK Concert Uke byla pro americkou část trhu nastavena těsně pod hranicí 300 dolarů, tenorové ukulele T1 StreetMaster vyjde na cca 500 dolarů a zájemce o po všech stránkách dokonalý kousek Concert Uke FSC zaplatí 2400 dolarů.

Tagy C.F. Martin Martin 0XK Concert Uke Martin T1 Uke StreetMaster Martin Concert Uke FSC

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY