Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.05.2017 - 00:01

Nová série luxusních akustik Cort Gold

Firma Cort se díky svým akustickým kytarám s výborným poměrem cena/výkon řadí mezi nejoblíbenější výrobce. Tuto pozici si v poslední době snaží upevnit také luxusněji pojatými sériemi, které svým zvukem a zpracováním mohou mnohdy konkurovat i několikanásobně dražším nástrojům z dílen tradičních amerických značek. Mezi špičku Cortova portfolia se nyní zařadila dvojice nových akustik z edice Gold tvořená dreadnoughtem Gold-D6 NAT a OM modelem Gold-O6 NAT povrchově ošetřenými tenkou vrstvou UV laku.

Zadní desky korpusů a lubů obou nástrojů jsou vyrobeny z mahagonu s efektním černobílým vykládáním hran a centrální části zadní stěny, přední ozvučnici tvoří masivní plát smrku sitka, jenž prošel procesem zestaření a vnitřní žebrování s inovovanou konstrukcí napomáhající maximalizovat rezonanci a sustain tónu je vyřezáváno ručně.

V mahagonovém krku s modernizovaným a velmi pohodlným profilem tvaru mělkého D jsou kromě klasické výztuhy integrovány také dva úzké pásy palisandru pro lepší mechanickou odolnost a stabilitu, hmatník z identického materiálu a pečlivě zakulacenými hranami nese 20 středně silných pražců a nultý pražec z pravé kosti. Menzura činí 25.3 palce.

Struny jsou pomocí ebenových kolíků uchyceny v palisandrové základně kobylky s kostěným kompenzovaným sedlem a na designově vkusně vyřešené a tvarově jednoduché hlavici najdeme stylové vintage ladicí strojky ve zlatém provedení. Přední popruhová rolna je uchycena ve spodní části krkové patky jejíž speciální (DoubleLock) spoj s tělem pozitivně ovlivňuje přenos vibrací strun.

Akustiky ze série Cort Gold patří v současné době k tomu nejlepšímu, co tato oblíbená a dnes už celosvětově etablovaná korejská značka může v dané kategorii nabídnout. Výběrové, nadstandardní materiály, kvalitní komponenty, UV lak a bezchybné zpracování posouvají tuto edici mezi profesionální nástroje a to navíc za poměrně příznivou cenu, která se má v případě amerického trhu pohybovat okolo 800 dolarů včetně hybridního pouzdra.

Tagy Cort Cort Gold
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY