Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nová kolekce Jackson Concept s prvky Custom Shopu

Firma Jackson posílila nabídku kytar novou edicí Concept 2022, sdružující nástroje s estetikou, hardwarem a elektronikou modelů z Custom Shopu, ovšem za příznivější ceny. Letošní produktovou sérii, postavenou na oblíbených řadách Soloist a Randy Rhoads, tvoří dva superstraty Concept Soloist SL Walnut HS a sedmistrunný Concept Soloist SLAT7P HT MS, které doplňují dva „Flyingy“ zastoupené verzí Concept Rhoads RR24 HS a opět sedmistrunným provedením Concept Rhoads RR24-7.

Jednotícími rysy těchto modelů jsou průchozí krky s grafitovou výztuhou, ebenové hmatníky opatřené bočními luminiscenčními body, pozičními značkami ve tvaru žraločích zubů (2 varianty), proměnlivým radiusem 12 až 16 palců a 24 masivními jumbo pražci, popruhové zámky Dunlop, mechaniky Floyd Rose nebo Hipshot a osvědčené snímače značek Seymour Duncan či Fishman.

Concept Soloist SL Walnut HS s mahagonovým tělem, ořechovým topem a krkem lepeným ze dvou kusů javoru a centrálního pásu wenge dostal standardní menzuru 25.5 palců, uzamykatelné vibrato Floyd Rose Original, zamykací strojky Gotoh, kobylkový humbucker Seymour Duncan Full Shred SH-10 a krkový single coil SD Custom Flat Strat SSL-6. Nástroj s reverzní hlavicí a zlatým hardwarem je nabízen v přírodním laku Natural.

Concept Soloist SLAT7P HT MS má jasanovou základnu korpusu kombinovanou s topem z očkového topolu lemovaného bílou výložkou, krk tvoří tři kusu javoru proložené dvěma zpevňujícími přířezy z wenge, do hmatníku je vsazeno 24 vějířovitě uspořádaných pražců, což má přímou návaznost na duální menzuru v rozpětí 25.5 až 27 palců.

Zvoleny byly šikmo montované humbuckery Fishman Fluence Modern PRF-MH8-CB1 / PRF-MH8-AB1 poskytující mody Voice1/2, pevná kobylka Hipshot 7, uzamykatelné strojky Gotoh, nultý pražec GraphTech Tusq Xl široký 47.6 mm a hlavice typu AT-1 s mechanikami v rozložení 3 + 4. Model je nabízen v odstínu Satin Bourbon Burst.

Concept Rhoads RR24 HS stříkaný sněhobílým lakem je vybaven olšovým korpusem s asymetrickým tvarem a ostřejšími hranami zvýrazněnými černými pruhy, krkem lepeným ze tří kusů javoru, vibratem Floyd Rose Original ve zlatém chromu, kobylkovým humbuckerem Seymour Duncan JB TB-4 s širšími roztečemi pólových nástavců a krkovým kolejnicovým minihumbuckerem SD Hot Rails SHR-1N.

Concept Rhoads RR24-7 disponuje kromě sedmistrunné konstrukce prodlouženou menzurou vyměřenou na 26.5 palců, materiály použité pro stavbu těla a krku jsou identické s variantou Rhoads RR24 HS, podobně jako hardware firem Floyd Rose a Gotoh, tentokrát v černém chromu. Zvuk přenáší kobylkový a krkový humbucker Seymour Duncan Distortion 7, k dispozici je barevná úprava Desert Camo.

Oficiální české ceny nástrojů z korejské kolekce Jackson Concept se pohybují v následujících relacích: Concept Series Soloist SL Walnut HS – cca 43000 Kč, Concept Series Soloist SLAT7P HT MS a Concept Rhoads RR24 HS – shodně cca 45000 Kč, Concept Rhoads RR24-7 HS – cca 50000 Kč. Ke všem verzím je dodáváno kvalitní firemní pouzdro Foam Core, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Jackson Jackson Concept Series 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY