Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nová generace workstationů Roland Fantom

Profesionální pracovní stanice Roland řady Fantom prošly modernizací a výsledkem jsou tři luxusně pojaté modely Fantom 6, 7 a 8 postavené na modifikované platformě. Základní rozhraní, které výrobce nazývá jako „nemodální“, poskytuje za všech okolností konzistentní pracovní prostředí, což mimo jiné znamená, že uživatel bude mít vždy k dispozici všechny nabízené funkce.

Univerzální engin nabídne elektronické, akustické i hybridní rejstříky, jednotka umožňuje současný běh všech 16 partů s dostupnými efekty, synthové jednotky lze kombinovat s akustickými zvuky či vzorky z vlastní 2GB knihovny, k dispozici je technologie V-Piano, analogová filtrace nebo pokročilý sekvencer na bázi TR-REC s 16 pady a nahrávacím modulem.

Prostřednictvím dotykového displeje je po připojení Fantomu k počítači možné ovládat i aplikace Logic Pro, Garage Band či Main Stage a softwarové nástroje následně kombinovat s interními zvuky workstationu. Navíc duální CV/Gate konektory umožňují rozšířit nástrojovou paletu o další modulární a analogové synthy.

Nechybí spouštění klipů ve stylu Ableton Live, spousta modulací (128 LFO na hlas) s automatickou synchronizací a výběrem ze 37 křivek nebo rozsáhlá efektová sekce s kompresory, ekvalizery, chorusy, reverby apod. Kromě zmíněných CV/Gate zdířek a hlavních výstupů jsou na čelní straně straně šasi umístěny konektory pro externí pedály, dva USB a tři External Device porty, MIDI In/Out/Thru, mic/line vstupy a Sub Outy.

Jednotlivé modely se odlišují rozměry a na to navazujícím typem a rozsahem klaviatury – verze 6 (61 kláves) a varianta 7 (76 kláves) jsou vybaveny polovyváženou mechanikou, zatímco nejvyšší model 8 nabízí 88dílnou klaviaturu PHA-50.

České ceny profesionálních workstationů z inovované řady Roland Fantom, představující současnou špičku dané nástrojové kategorie, se budou pohybovat v následujících relacích: Fantom 6 cca 91 800 Kč, Fantom 7 cca 97 000 Kč, Fantom 8 cca 105 000 Kč.

Tagy Roland Roland Fantom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY