Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.08.2018 - 00:01

Nová efektová řada Hotone Binary

Asijská společnost Hotone Audio oznámila výrobu nové edice efektů Binary. Vychází částečně z firemní modelové řady Xtomp. Série Binary nabídne čtyři verze efektů – Amp, Eko, IR Cab a Mod, osazených dvojicí nášlapných footswitchů, pěti podsvícenými potenciometry, čtyřmi tlačítky, OLED displejem, true stereo konektivitou, USB portem a nechybí ani možnost uložení desítky presetů (IR Cab až 100 presetů) do dvou bank.

Krabičky s analogovým bufferovaným bypassem a duální DSP platformou využívají digitální modeling s proprietární technologií CDCM (Comprehensive Dynamic Circuit Modelling) posouvající vlastnosti a výsledný zvuk zase o příčku výše směrem k reálným předlohám a kompaktní šasi o rozměrech 121 x 72 x 47mm nezabere příliš místa v pedalboardu.

Binary Amp disponuje emulacemi 16 typů zesilovačů známých výrobců (Friedman, Mesa Boogie, Fender, Peavey, Marshall, Engl, Soldano, VOX, Orange atd.), každý typ aparátů je navíc doplněn simulací kabinetu dané značky a nechybí send/return sériové efektové smyčky.

Binary Mod obsahuje celkem 24 typů modulačních efektů (6 x chorus, 3 x flanger, detune, 4x phaser, 3x tremolo, rotary, vibrata, wahy, lofi a ring modulator) emulujících modely značek Electro Harmonix, Arion, Demeter, Boss, Voodoo Lab apod., takže svůj optimální zvuk za zlomek ceny originálů si zde najde snad každý.

Binary Eko je stejně jako varianta Mod vybaven výstupem pro expression pedál plus funkcí tap tempa a nabízí 17 verzí delaye s max. časem až 4 000 ms, počínaje firemním DRM EKO založeným na analogových dozvucích s obvody osazenými BBD čipy, přes virtuální modely Maxon edice AD, EHX Stereo Memory Man, varianty Lofi a Ring, echo se sweep filtrací, dual delay, ping pong nebo simulace starých páskových a lampových dozvuků.

Binary IR Cab je postaven na v poslední době velmi populární technologii IR impulsů přinášejících zvukový otisk reálných kytarových nebo basových signálových řetězců a podporuje i používání vzorků třetích stran. Zařízení s pamětí pro 100 presetů je vybaveno simulacemi 8 typů koncových zesilovačů, 11 verzemi mikrofonů s pozicemi X, Y, Z a room revrbem.

Efekty řady Hotone Binary s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz, osazené 24-bitovými A/D/A převodníky a napájené 9V adapterem lze editovat i pomocí aplikace Binary Editor a samozřejmostí je také update firmwaru. Ceny pro americkou část trhu byly u verzí Amp, Eko a Mod nastaveny shodně na 139 dolarů a model IR Cab vyjde na 149 dolarů.

Tagy Hotone Audio Hotone Binary
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY