Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.04.2020 - 00:01

Nová aplikace Tone 3.0 pro digitální aparáty Fender

Firma Fender uvolnila ke stažení třetí generaci bezplatné editační aplikace Tone App, určené pro rozšíření zvukových možností digitálních kytarových komb ze sérií Mustang GT, Mustang GTX a také některých modelů kompaktních basových aparátů řady Rumble, jejichž nové verze značka představila na letošním veletrhu NAMM.

Hlavními lákadly přepracovaného softwaru Fender Tone App 3.0, kompatibilního s platformami iOS, Android, Mac i PC, je zcela nový vzhled s 3D grafikou ve vysokém rozlišení, posílená flexibilita signálové cesty, vylepšená interaktivita v reálném čase a možnost bezdrátového připojení pomocí Bluetooth. Na výběr je 39 různých typů zesilovačů, více než 70 efektů a hráči mohou samozřejmě vytvářet i vlastní presety a sdílet je s ostatními uživateli.

Kytarista a frontman kalifornské kapely Tera Melos Nick Reinhart, jenž měl možnost aplikaci Fender Tone 3.0 vyzkoušet, okomentoval novinku následovně: „Snadnost přístupu k tolika různým zvukům v reálném kytarovém zesilovači je neuvěřitelná. Máte zde vše, co potřebujete, přímo na dosah ruky. Můžu se soustředit na hru, a mnohem méně na logistiku, která často zabere spoustu času – například stavba pedalboardu nebo hledání tohoto správného aparátu.“

Plný potenciál inovované aplikace lze využít především s komby Fender řady GTX, nabízených v padesáti nebo stowattovém provedení, která jsou v základu vybavena 40 emulacemi různých aparátů včetně firemních virtuálních komb Blues Jr, Vibro King,  brilantního Rolandu Jazz Chorus – JC Clean, simulace Silver Jubilee vycházející z oblíbených hlav Marshall apod.

Pod kapotou najde případný vlastník také rozsáhlou efektovou sekci, ladičku a banku pro 200 presetů, přenos zvuku obstarává dvanáctipalcový Celestion G12FSD-100 nebo verze G12P-80 a součástí dodávky výkonnějšího modelu je i sedmipinový footswitch GTX-7 zajišťující komfortní obsluhu.

Finančně dostupnější alternativu představuje varianta Mustang LT50 s 20 emulacemi zesilovačů, 25 efekty, 20 továrními a stejným počtem uživatelských presetů, USB portem, Aux In vstupem, sluchátkovou zdířkou atd. Basové kombo Fender Rumble LT25, u něhož číslo v názvu značí výkon koncového stupně, disponuje osmipalcovým reproduktorem, 15 simulacemi, 20 efekty, jednoduchým ovládáním preampu s třípásmovými korekcemi a konektivitou obdobnou jako u kytarového provedení Mustang LT.

Ceny nových edicí Fender Mustang LT/GTX a dříve představeného Rumble LT25 se na českém trhu pohybují v následujích relacích: Mustang LT50 cca 6400 Kč, GTX50 cca 11000 Kč, GTX100 cca 14300 Kč, přepínač GTX-7 cca 3000 Kč, Rumble LT25 cca 5100 Kč.

Tagy Fender Fender Tone App 3.0 Fender Mustang GTX Fender Rumble LT25 Fender Mustang LT50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY