Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Pá, 28.10.2016 - 08:30

Nouvelle Prague: o podpoře hudby i záchraně demokracie

Ještě jste na Nouvelle Prague nebyli? Přestože tam nehrajete a ani vás nelákají kapely, která tam vystupují, návštěvu čtvrtého ročníku této akce 4. a 5. listopadu v areálu Staropramenu byste měli zvážit s ohledem na plánované konference a workshopy. Pokud to tedy s muzikou myslíte vážně, chcete se něco dozvědět o jejím aktuálním kontextu a možnostech a navázat potřebné kontakty.

Významným bodem letošního programu bude představení pilotního projektu české proexportní kanceláře Czech Music Office, který vznikl z iniciativy Institutu umění – Divadelního ústavu na základě potřeb hudebního sektoru. Ve spolupráci s Czech Music Office byla připravena i následná panelová diskuse na téma podpory hudebního sektoru, kde se bude mimo jiné řešit i otázka budoucnosti evropských hudebních exportních kanceláří. Mezi panelisty bude například Ruud Berends (Eurosonic Noorderslag, Buma Cultuur), Tatjana Domany (Austrian Music Funds) a ze sousedního Polska přijede Michal Hajduk (Adam Mickiewicz Institute, projekt Don’t Panic, We’re from Poland).

Mezi hosty konference letošního Nouvelle Prague bude také David Koller, který bude účastníkem panelové diskuse nazvané Může kytara zachránit demokracii? Ta bude zaměřena na téma, které je v současné době čím dál tím aktuálnější, a sice téma týkající se odpovědnosti hudebníků, kterou v souvislosti s prezentací svých politických nebo společenských postojů mají. Dalšími účastníky tohoto panelu budou Pavel Turek z časopisu Respekt, Login Kochishki z makedonské Password Production a Michal Kaščák ze slovenského Pohoda festivalu.


Konference je letos více zaměřena na přínos pro samotné muzikanty a jejich manažery a i tentokrát navštíví množství významných zástupců hudebního průmyslu z celého světa. Mezi panelisty tak najdeme jména jako jsou Steve Zapp z ITB, Shaun Faulkner z X-ray Touring, Sean Goulding z United Talent Agency, Jackie Slade z Glastonbury, Fruszina Szép z Lollapalooza festivalu, Jake Beaumont-Nesbit z International Music Managers Forum nebo Serge Grimaux z Intellitix.

A muzika, kterou na showcasovém festivalu uslyšíte? V pátek 4. listopadu se na pódiu Nouvelle Prague představí Lenny, Circus Problem a The Complication z Česka, večerní program bude dále pokračovat prostřednictvím amerického folkového zpěváka Christophera Paul Stellinga, Cash Savage and The Last Drinks z Austrálie, novozélandské písničkářky Aldous Harding, hvězdou večera pak budou jihoafričtí Kongos. V sobotu 5. listopadu vystoupí domácí I Love You Honey Bunny, The Truth Is Out There a We On The Moon, indická funková kapela High Time, Noah Slee z Nového Zélandu, Fizzy Blood s Velké Británie a celý festivalový program zakončí kanadská indie kapela JPNSGRLS.

Na závěr Nouvelle Prague proběhne slavnostní večer, při kterém budou vyhlášeni držitelé Cen Nouvelle Prague 2016 v kategoriích Venue roku, Počin roku, Osobnost roku a nově také v kategorii Hudební publicista roku.

Tagy Nouvelle Prague showcase
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY