Přejít k hlavnímu obsahu
Ukázka starší práce strážnických studentů
Ukázka starší práce strážnických studentů
ahmed - St, 21.02.2018 - 08:00

Nechejte si zdarma navrhnout grafiku cédéčka nebo singlu

Jste právě ve fázi, kdy vám vybouchnul grafik nebo na něj nemáte peníze? Máme pro vás řešení. Studenti třetího ročníku oboru Grafický design ze Střední školy Strážnice hledají hudebníky, kteří by stáli o grafický návrh cédéčka. Letos pracují na obalové technice a hudební nosič má být vrcholem jejich tvůrčí práce.

Šanci tímto způsobem získat grafický návrh mají tři kapely nebo interpreti. Může jít o kompletní přípravu a potisk digipacku nebo vinylu, ale případně i jen cover elektronického nosiče. Není ale mnoho času, svou poptávku posílejte nejpozději do pondělí 5. března. „Letos se věnujeme koncipování obalů, grafiky obalů, knih a po navrhování tetrapacků pro ovocné nápoje bychom rádi pracovali pro změnu v nezávislé kulturní sféře, komunikovali přímo s umělci a pracovali na něčem více expresivním a volném s méně zákonnými normami a pravidly,“ říká učitel grafického designu Jiří Miškeřík.

K práci studenti přistoupí bez nároku na mzdu, ale s vizí, že takový projekt může skončit úspěšně. Aby zkrátka nešlo jen o další zářez do školního archívu. „Budeme akceptovat všechny vaše základní požadavky, ale rádi bychom si zachovali jistou výtvarnou volnost a originalitu. Na základě vaší představy a hudby se pokusíme vytvořit komplexní grafický návrh, který bude unikátní a souzní s vaší tvorbou. Technicky používáme různé typy digipacků a pokud to bude nezbytné, návrhy půjdou snadno upravit k dopracování v jakémkoli DTP studiu. Na konci sestavíme a pošleme vytištěný model a nebráníme se ani přípravě úplně originálního zpracování obalu,“ dodává Miškeřík.

Zajímá vás to? Pošlete do 5. března základní data k vytvoření konceptu obalu na email jura.miskerik@gmail.com a optimálně rovnou připojte i základní nápady, které pro koncept alba považujete za klíčové. Do konce března by návrhy měly být hotové. Současně počítejte s tím, že podstatný pro studenty je také váš aktivní podíl na tvůrčím procesu – alespoň ve formě flexibilní mailové komunikace. Zkuste to, talentů ve Strážnici mají dost.

Oblečte vaše CD do slušivého kabátku, možnosti jsou nepřeberné...

Tagy jak na to grafika

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY