Přejít k hlavnímu obsahu
Terezie Vodička Kovalová na panelovce bavila řadou trefných poznámek | Zdroj: Kytary.cz
Terezie Vodička Kovalová na panelovce bavila řadou trefných poznámek | Zdroj: Kytary.cz
Zdeněk Neusar -

Nebuďte víc rock 'n' roll, než reálně jste. Párty kolem kapely není to hlavní!

Nestihli jste zhlédnout výživnou panelovku s Terezií Vodičkou Kovalovou, Filipem Vondráškem a hudebním novinářem Petrem Frintou? Dejte si ji teď, začněte na sobě makat a nezapomínejte přitom pečovat o své vztahy (nejen) v kapele. „Jakmile máš skupinku nad tři lidi, je to zas**** školka a tak je potřeba se k ní chovat,“ glosovala Terezie v diskuzi moderované Radkem Pavlovičem přístup své šéfové z Vivaldianna. Veselých poznámek i praktických doporučení je červnová devadesátiminutovka Frontman live stream: Jak vymýtit amatérismus z české hudební scény plná.

Pokud to někam chcete dotáhnout, párty kolem kapely by neměla být důležitější než snaha někam směřovat. Prostě nebuďte víc rock 'n' roll, než reálně jste. Berete hudbu jen jako koníček a čekáte, až se jednou změní v práci, nebo poslání být muzikantem naplno jdete naproti? Je možné jet na půl plynu víc věcí najednou? Podstatné je dodat si sebevědomí, že za to stojíte a vědět, co od života chcete. Nenechejte svůj talent vyšumět tím, že nebudete mít tah na branku, obklopujte se lidmi, kteří pro vaši hudbu dýchají.

Máte pocit, že pro nás z Česka je těžké prosadit se v zahraničí? Tohoto stereotypu se nedržte, pozice v centru Evropy může být naopak výhodou. Dělejte svou hudbu vytrvale a poctivě, nebojte se říct o pomoc. A nepleťte si fungování v „amatérské kapele“ s amatérským, nezralým a hloupým chováním. Když se profík chová jako amatér, je to samozřejmě špatně, ale amatérská hudební scéna jako taková je krásná, pestrá, potřebná a je na ní spousta talentů, jejichž chování je mnohdy profesionálnější než u těch „profíků“.

Tagy Frontman live Terezie Kovalová Filip Vondrášek Petr Frinta Radek Pavlovič

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY