Přejít k hlavnímu obsahu
NAMM, zdroj NAMM Show
NAMM, zdroj NAMM Show
redakce - Út, 15.01.2019 - 16:45

NAMM 2019: velký návrat, kytara pro giganta i kapesní preamp

Jeden z nejprestižnějších hudebních veletrhů na planetě. NAMM proběhne v kalifornském Anaheimu tradičně na konci ledna, tentokrát mezi 24. až 27. lednem. K vyzkoušení toho bude spousta a my se o tom přesvědčíme na vlastní oči. Dění na tomto veletrhu zreflektujeme tradičně v novinkách, fotkách přímo z místa i reportem.

Po loňské hojně diskutované absenci se na veletrh vrátí Gibson v čele s Juszkiewiczovým nástupcem Jamesem Curleighem, který předtím vedl levisky. Přidá se k němu Slash jako celosvětový ambasador značky. Zbytek je tajemství anebo spíš překvapení.

Velkou neznámou je také Zildjian. Vedle nových činelů a paliček představí první vlastní bezdrátové odposlechy do uší s cenou od bezmála čtyř tisíc korun. MusicRadar tvrdí, že jediný způsob, jak se přesvědčit, že za to stojí, je vyzkoušet je.

To samé platí i pro novou kytaru od Godina. Vyrobil ji na míru dlouholetému spoluhráči Phila Collinse Darylu Stuermerovi. Do běžného prodeje nástroj půjde až po festivalu. Podle dostupných informací bude mít DS-1 lipové tělo s vrškem z žíhaného javoru a humbuckery od Seymoura Duncana, krční SH-2 a zakázkový kobylkový SH-11P. Pětistupňový přepínač naznačuje, že snímače půjdou rozpínat. Avizované dřevo pochopitelně pochází z Kanady. Také hmatník s klasickou menzurou 648mm bude šetrný k přírodě. Z kompozitu Richlite.

Nové nástroje ohlásil také Martin. Zmenšeninu Dreadnoughtu Junior Series, která prý zní jako běžná kytara. Pro pokročilejší hráče si naopak uchystal Road Series s elektronikou Fishman MX-T, která je vestavěná do rezonančního otvoru. Díky ní lze zvukový výstup automaticky ztlumit, kdykoliv bude třeba kytaru naladit.

Mimochodem, zajímavý doplněk ke Godinu by mohl být nový odlehčený zesík od Orange. Pedal Baby 100 Power Amp váží jen tři kila a lze ho spárovat s pedalboardem, digitálním nebo modelingovým procesorem. Pozoruhodné bude i modernizované kombo třicítka TremLord s integrovaným tremolem a reverbem.

Tagy Namm Daryl Stuermer Godin Gibson Zildjian Martin Orange
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY