Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač a Miloslav Vojtíšek aka S.d.Ch. (Ruce naší Dory) | Foto: Soňa Pokorná
David Pomahač a Miloslav Vojtíšek aka S.d.Ch. (Ruce naší Dory) | Foto: Soňa Pokorná
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #97: Ruce naší Dory

Pozoruhodný je tenhle tajemný S.d.Ch., jen co je pravda. Hudebník a leader kapely Ruce naší Dory, oceňovaný dramatik a výtvarník, spisovatel, loutkář nebo bývalý správce hřbitova, o kterém toho zřejmě nebudete vědět moc. A přitom je dílo Miloslava Vojtíška velmi obsáhlé, silné a odmění vás svou hloubkou.

Rozhovor o touze a psaní.

Miloslav Vojtíšek, někdy publikující pod zkratkou S.d.Ch.  je český spisovatel, publicista, dramatik, výtvarník, hudebník a loutkář. Za divadelní hry Zátiší ve Slovanu (2012) a Duchovní smrt v Benátkách (2013) získal cenu Alfréda Radoka.

Je také autorem komiksu Varlén, za nějž v roce 2013 obdržel komiksovou cenu Muriel, a je leadrem folk rockové hudební skupiny Ruce naší Dory, s níž vydal dvě alba. Na jaro roku 2024 se chystá další album této kapely, o kterém se dozvíte v podcastu.

 

Podcast podporuje LD Systems.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Ruce naší Dory S.d.Ch. Miloslav Vojtíšek

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY