Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #64: RODAN

Pro mě je Rodan Tuka velkou nadějí domácího popu. Debutové album Glasses Off mu produkoval Jan Čechtický z Ohm Square, a pomohl tím na svět nahrávce, která je vyspělá, křehká a plná silných a chytrých melodií s neobvykle pestrým sdělením.

Rozhovor o introvertech na pódiu.

Svůj velký potenciál a talent potvrdil tento sotva dvacetiletý hudebník, který získával první ostruhy pouličním buskingem, v polovině roku 2022 debutovým albem Glasses Off v produkci Jana Čechtického (Ohm Square). Desítka skladeb, mezi nimiž nechybí Gone ani další v rádiovém éteru úspěšný singl I Just Lost a Friend s hostující Isabellou Noel, balancuje se sympatickou lehkostí a podmanivou intimitou mezi současným popem a indie folkem. Zaujme ale také charismatickým vokálem i určitou křehkostí a často niternými tématy písní.

Ještě do většího povědomí se pak Rodan dostal svou účastí v Eurovision Song Contest s písní Introvert Party.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem RODAN Ohm Square

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY