Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #92: Richard a Veronika Fischerovi (Popmuseum)

Veronika Fischerová a její muž Richard žijí svůj velký příběh, který naplňují nejen ve vztahu, ale také ve společné umělecké tvorbě. Pracují na výtvarném řešení stěn interiérů nebo na ilustracích do komiksů. A k tomu všemu nám s Popmuseem v Praze přináší záznamy velmi speciálních koncertů.

Rozhovor o touze a každodennosti.

Richard Fischer jr.

V osmdesátých letech se vyučil v Sezimově Ústí strojařině. Po vojně strávil další dva roky ve fabrice, než zběhl na Školu umění a managmentu v Hostivaři na obor Propagační grafika. Od té doby se živí výtvarnou tvorbou na volné noze, věnuje se autorskému komiksu a přispívá ilustracemi do časopisů a knih. S Domácí dílnou se soustředí na tvorbu interierů, včetně nástěnných maleb a dekorů a tisky na textil.

 

Veronika Fischerová

Studovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici. Vzhledem k době (devadesátá léta) vystřídala ještě dvě školy, než odmaturovala na Pražské fotografické škole. Se svým mužem Richardem se poprvé setkala na škole – a pak až po osmnácti letech na náplavce, kam se za ní záhy přisěhoval. Kariéru v korporátu okamžitě a vděčně vyměnila za tvůrčí práci na interiérech kaváren, restaurací a kanceláří. V současné době částečně pracuje i pro kulturní magazín UNI.

 

Podcast podporuje LD Systems.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Popmuseum Popmuseum Stage LD Systems Richard Fischer jr. Veronika Fischerová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY