Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #85: Pavel Karlík (SONO Records)

Studio SONO Records znají i ti, kteří tam nikdy nebyli. Věhlas místa kousek za Prahou jde daleko za české hranice a kvalita, s jakou se v SONO pracuje, je impozantní. S Pavlem Karlíkem, který stojí (téměř) za vším, co se tam šustne, jsme si tentokrát povídali především o další cestě, kudy se SONO před nedávnem vydalo, a tou je kompletní výroba vinylových desek.

Rozhovor o citu a hloubce zvuku.

Co všechno obnáší výroba vinylu a jak precizní vše musí být? Kde se v průběhu dá všechno úplně pokazit a proč se vlastně SONO rozhodlo desky vyrábět, i když je to cesta, která je velice složitá a těžká? O tom všem nám povídal Pavel Karlík, velmi známý a uznávaný sound engineer a ředitel studia SONO Records.

Pavel Karlík je český hudební producent, skladatel, zvukový inženýr a hudebník. Studio SONO Records, které založil v roce 1988, se těší mezinárodnímu uznání a popularitě.

Podcast Na kafe s Davidem Pomahačem podporuje LD Systems.

Sledujte podcast na Instagramu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem SONO Records Podcast LD Systems

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY