Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #98: Moře dní

Když máte spoustu nápadů, které se nehodí do stávajících projektů, nezbývá vám, než je natočit sám a po svém. A protože jsou ty nápady silné, povede se vám nakonec vydat kolekci zdánlivě obyčejných písní, které ale mají spodní proud a hloubku oceánu. Martin „Marcyn“ Hampel a Lukáš Lukáš si se mnou povídali o tom, jak všechno vznikalo a jak jim plynulo Moře dní.

Rozhovor o inspiraci a spodním proudu.

Moře dní, to jsou písničky (nejen) o lásce a příbězích, které k ní vedou. Nová ostravská kapela v čele s Marcynem Hamplem a Lukášem Lukášem je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství, inspirovaná seriálem Twin Peaks a čerpající z vlivů v podobě Deža Ursinyho, skupiny Buty, kanadského písničkáře Mac DeMarca nebo kapely The Brian Jonestown Massacre.

 

Podcast podporuje LD Systems.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Moře dní Podcast LD Systems

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY