Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #67: Kalle

Poprvé jsem je viděl v roce 2014 na festivalu Pelhřimovy, kde Kalle učarovali nejen mně. Od té doby žasnu nad jejich konzistentní a pevnou uměleckou cestou, která mi zpříjemňuje mnoho chvil a přináší mi do života hodně krásy.

Rozhovor o kontinuitě a andělech.

Kalle je česká alternativní hudební skupina z Tábora tvořená manželskou dvojicí Veronikou a Davidem Zemanovými. která v letech 2014, 2017 a 2022 získala žánrovou cenu Akademie populární hudby v kategorii Alternativní hudba. Jméno kapely pochází ze severštiny, přestože to ani nebylo původním cílem, ale název se skupině zalíbil.

V den udílení Cen Anděl, těsně před slavnostním večerem, jsme si sedli a povídali o významu cen, vztahů, o důvěře v druhé, a také o umělecké kontinuitě a inspiracích k tvorbě, která se sice pomalu, ale pořád vyvíjí.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Kalle Ceny Anděl Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY