Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač - Út, 04.10.2022 - 08:00

Na kafe s Davidem Pomahačem: Fanda Holý

Hraje snad na všechny strunné nástroje, které jsou pro něho velkou vášní a díky ní si ho na své nahrávky zvou domácí i zahraniční projekty. Brázdí nespočet pódií s několika kapelami, ale hlavně se svou domovskou s názvem Holy Fanda & The Reverends. Fanda Holý je také letitým organizátorem výjimečného festivalu Skautská Alternativa, který se už třináct let odehrává na místě bývalého nádraží Praha-Bubny.

Rozhovor o brownfieldu a houslích.

Jaké bylo chodit do houslí a co mu výuka dala? Jak vznikl nápad pořádat skautský festival alternativní hudby na místě, o kterém většina Pražanů vůbec neví? A co člověka pořád žene k novým výzvám a jejich naplňování?

Fanda Holý je multiistrumentalista a výrazný představitel naší alternativní scény, který kromě svých projektů (Holy Fanda & The Reverends, Holy Fanda & Paula Nozzari a další) hraje jako sideman v jiných kapelách (Mňága a Žďorp, Bonus, Wild Tides, Jarda Svoboda, Neočekávaný dýchánek a další) a ve studiích nahrává mnoho strunných nástrojů, které bravurně ovládá. Žene ho vášeň, cit a také touha jít nevyšlapanou cestou.

Tagy Fanda Holý Holy Fanda & The Reverends Holy Fanda & Pavla Nozzari Mňága a Žďorp Bonus Wild Tides Jarda Svoboda Neočekávaný dýchánek Na kafe s Davidem Pomahačem Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY