Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #93: B4

Právě vydané album VHS kapely B4 jenom potvrzuje, že tohle uskupení nemá u nás obdoby jak hudebně, tak co se týká textů. Ty možná někdy vyznívají abstrakně, ale všechny mají konkrétní základ hluboko v nitru zpěváka Tomáše Procházky. Probrali jsme spolu jak tvorbu a cestu, po které šla kapela až k dnešku, tak také Tomášovu silnou stopu na poli divadla.

Rozhovor o vyplňování prázdných míst.

B4 je hudební skupina věnující se často improvizované hudbě. Nejedná se o žánrově vyhraněnou kapelu, B4 vycházejí především z krautrocku, dotýkají se také psychedelie a postupem času i další hudby osmdesátých let.  Frontman Tomáš Procházka, který se věnuje také divadelní tvorbě, píše texty, které bývají kritické k aktuální době a objevuje se v nich i sarkasmus a absurdní humor.  Skupina byla nominována na výroční ceny Vinyla, kde získali i dvě ocenění za album roku.

Podcast podporuje LD Systems.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem B4 LD Systems

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY