Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #110: Dukla

S novým albem Stejný lepší kapely Dukla si můžete krásně zatančit a zároveň u toho přemýšlet nebo prožívat své vlastní každodenní příběhy, které ve vás jejich hudba vyvolá. Těsně po skončení turné k nové desce mi Josef Hradilek a Jáchym Krohe přišli říct, jak album vznikalo a co jim jejich doposud největší turné přineslo.

Rozhovor o tom, že ne všechno se podaří na první pokus.

sorry, nějak se tomu nechtělo

Tříčlenná pražská kapela Dukla vznikla v roce 2017, založila ji dvojice Lukáš Vydra a Josef Hradilek na základech již neexistující formace Mayen. Jednu dobu fungovala v pěti členech, teď se formace ustálila na trojici, kterou doplňuje klávesista Jáchym Krohe. Dukla vydala několik úspěšných singlů a EP, na nichž autoři úspěšně kombinovali městskou poetiku s trampským písničkářstvím i nejnovějšími zahraničními trendy. První dlouhohrající album Honza (2020) kapele vyneslo nominaci na ceny Apollo v kategorii deska roku.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Podcast vzniká s podporou našeho partnera LD Systems, na jehož špičkovou audiotechniku pořad nahráváme. Inovativní výrobky této značky doporučujeme – ať už se jedná o sluchátka, mikrofony, reproboxy, zesilovače, ozvučovací sestavy nebo třeba bezdrátové systémy.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Podcast Jáchym Krohe Dukla Josef Hradilek

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY