Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na Kafe s Davidem Pomahačem #109: Martin Kozumplík

Dnes si už samozřejmě neumíme život představit bez hudebního časopisu Full Moon. Nebo bez brněnského klubu Kabinet múz a labelu Kabinet Records. U těchto jmenovaných, ale i spousty dalších projektů je vždy nablízku Martin Kozumplík, který si účastí na nich plní své sny. Chtělo by se říct, že je šedou eminencí naší kulturní scény, ale to by nesměl být on a jeho životní příběh tak barvitý.

Rozhovor o vášni a spolupráci.

V květnu 2009 založil Martin Kozumplík s Janou Apačkou Grygarovou agenturu KYEO shows, která mimo promotérskou činnost začala v roce 2010 vydávat časopis Full Moon. V současné době v rámci vydavatelství SMILE Music s.r.o. vydává časopisy Full Moon a Spark a spoluvlastní nejnavštěvovanější český hudební web musicserver.cz. Je také spolumajitelem labelu Indies Scope Records. Od roku 2018 provozuje v Brně Kabinet múz, který patří k mezi nejznámější české hudební kluby.

Díky ceněné veganské restauraci Die Küche a nově založenému hudebnímu labelu Kabinet Records je jeho činnost v rámci hudební scény široce rozkročená a Kabinet múz se tak stává významným brněnským komunitním centrem. Martin Kozumplík je také zakládajícím členem BACH – Brněnské Asociace Clubové Hudby, která se aktivně účastní aktuálních debat o pomoci státu a regionů hudební scéně, postižené protikoronavirovými opatřeními, a sdružuje téměř všechny brněnské hudební kluby.

 

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Podcast vzniká s podporou našeho partnera LD Systems, na jehož špičkovou audiotechniku pořad nahráváme. Inovativní výrobky této značky doporučujeme – ať už se jedná o sluchátka, mikrofony, reproboxy, zesilovače, ozvučovací sestavy nebo třeba bezdrátové systémy.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Martin Kozumplík LD Systems Podcast Full Moon Kabinet Múz Kabinet Records BACH – Brněnská asociace clubové hudby David Pomahač

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY