Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #103: Vilém Spilka

Ačkoliv je Vilém Spilka primárně jazzový kytarista, naučil se během covidu hrát i na kontrabas, který si prý koupil od Jaromíra Honzáka. Sám říká, že je spíš písničkář než skladatel – zřejmě proto, že má velký vztah k trampské hudbě. Věnuje se i práci pro festival Jazzfest Brno, kde je ředitelem, nebo pro festivaly Prague Sounds a Pop Messe. Život má evidentně naplněný věcmi, které miluje, a daří se mu je proto dělat na vysoké úrovni souběžně.

Rozhovor o tom, jak nebýt snobem.

Vilém Spilka je kytarista pohybující se na české jazzové scéně od roku 1994. Dřívější úspěšné projekty Four Elements a KSZ Trio dnes plně vytěsnily kapely Two-Generation Trio, Vincenc Kummer Quartet a Vilém Spilka Quartet. Věnuje se i pedagogické práci na jazzové katedře JAMU v Brně. Je ředitelem Jazzfestu Brno a pracuje také pro festivaly Prague Sounds a Pop Messe.

 

Podcast podporuje LD Systems.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Tagy Vilém Spilka Na kafe s Davidem Pomahačem

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY