Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Muzikantské doplňky König & Meyer: tradice a potenciál

Rodinná firma König & Meyer, založená v roce 1949, patří k předním světovým výrobcům hudebního příslušenství, kterému vévodí především nejrůznější typy stojanů, stoliček, racků, držáků, nástavců, napájecích modulů, stojanových adapterů a dalších praktických doplňků využitelných v pódiových i studiových podmínkách. Výrobky tradiční německé značky, která v příštím roce oslaví 75 let existence, se pravidelně umísťují na předních příčkách uživatelských testů, což potvrzuje strategii K&M, jejíž filozofií je „vyrábět vysoce kvalitní a trvanlivé produkty způsobem šetrným k životnímu prostředí, aby se hudebníci po celém světě mohli soustředit na to podstatné – na svou hudbu“.

Mezi bubeníky jsou oblíbené např. sedačky K&M Picco, Picollo nebo Piccolino, odlišující se rozsahem nastavitelné výšky a rozměry základny doplněné kulatým polstrovaným sedákem potaženým pevnou, protiskluzovou imitací kůže, pianisté mohou vybírat z několika typů dřevěných i ocelových stoliček, včetně náhradních polstrovaných sedáků, a pro kytaristy či basisty je kromě skládacích sedaček s opěradlem i bez připravena celá řada nástrojových stojanů.

Ty jsou zastoupeny jak klasickými „single“ či „dual“ modely, tak i většími odlehčenými stojany ze série Guardian, sloužícími k uložení více nástrojů. Kontaktní plochy jsou u dané edice pokryty měkkým elastomerem, ochraňujícím nástroje před poškrábáním a zajišťujícím bezpečné umístění i dražších vintage kytar či baskytar stříkaných nitrocelulózovými laky, které jsou v mnoha případech náchylné na kontakt se segmenty ze standardní pryže.

Nejen hráči na klasickou nylonovou kytaru mohou využít široké nabídky podnožek a nechybí ani věšáky řady Wall Mount pro umístění kytar na zeď. Klávesisté mohou vybírat jak z klasických nástrojových stojanů, tak i z několika modulárních systémů, které je možno podle vlastních preferencí sestavit z jednotlivých komponent. Nabídka nástrojových stojanů zahrnuje také modely pro violoncello, klarinet, trubku, saxofon atd.

Samostatnou kapitolu v produktovém portfoliu značky König & Meyer představují mikrofonní stojany s nepřeberným množstvím variant, zahrnujících i ramenové verze pro rádiová či podcastingová studia a různé přídavné kompatibilní komponenty v podobě nástavců, odkládacích pultů, držáků na nápoje, tablet, telefon, kameru apod.

Nabídka výrobce obsahuje i notové stojany, LED lampičky, stativy pro světelnou techniku, efektové racky s robustní ocelovou konstrukcí, několik typů stojanů pro monitory, do racku upevnitelné napájecí moduly instalovatelné v různých směrech, držáky pro párované mikrofony nebo sluchátka, mikrofonní husí krky, přepravní obaly a samozřejmě i množství náhradních dílů. Společnost König & Meyer vyrábí téměř všechny výrobky ve svém sídle a výrobních prostorách ve Wertheimu, asi hodinu cesty východně od Frankfurtu, veškerá produkce splňuje od roku 2007 mezinárodní kvalitativní normu ISO 9001.

Tagy König & Meyer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY