Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - So, 25.04.2015 - 08:00

Musikmesse 2015 a jeho premianti

Minulý týden hostil Frankfurt největší evropský veletrh hudebních nástrojů Musikmesse 2015. V rámci celé akce proběhlo také hlasování o nejlepší hudební nástroje a audio zařízení roku 2014/2015.

Odborníci a novináři z více než 100 světových časopisů a dalších hudebních médií hlasovali v následujících kategoriích. Které značky si odnesly první ceny?

1. V kategorii elektrických kytar zvítězil Gretsch se svou sérií Center Block.

2. Experimentujete rádi s kytarovým zvukem a používáte efektové krabičky? Tak vězte, že vítězem v této kategorii byl Electro-Harmonix B9 Organ Machine.

3. Akustickým kytarám dominovala značka Taylor, která potvrdila své vedoucí postavení na trhu i obrovskou popularitu. Konkrétně si ocenění odnesla řada Taylor 600.


4. V kytarových lampových zesilovačích zvítězila atraktivní značka Hughes & Kettner, konkrétně model Hughes & Kettner TriAmp Mk 3.

5. Na poli stage pian si suverénně nejlépe vedl model Nord Electro 5D.


6. V sekci kytarového příslušenství zvítězily revoluční struny D’Daddario NYXL – nejpevnější, nejodolnější a nejhlasitější struny na světě.

7. Cenu za nejlepší inovaci si odnesl přelomový „efekt“ Digitech Trio, který dokáže v reálném čase generovat basovou a bubenickou linku k vaší hře na kytaru. Taky pecka.


Pokud by vás zajímal kompletní seznam oceněných značek a produktů, najdete ho zde.

Tagy Musikmesse
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY