Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.10.2020 - 00:01

Music Man Luke III a Luke III Maple Top 2020

Steve Lukather, excelentní kytarista, člen kapely Toto a vyhledávaný studiový hráč, je jedním ze stabilních endorserů značky Ernie Ball Music Man, kterému výrobce z kalifornského San Luis Obispo navrhuje nástroje řady Luke. Příkladně zpracované a zvukově flexibilní superstraty prošly další evolucí, jejímž výsledkem jsou modely Music Man Luke III a Luke III Maple Top 2020, každý ve snímačových konfiguracích HH nebo HSS, vybavené zbrusu novým typem humbuckeru a také efektními laky.

Luke III 2020 má olšový korpus, na šroubovaný krk z jednoho kusu plamínkového nebo očkového javoru s tepelnou úpravou „roasted“ a speciálním V-profilem je nalepen palisandrový či ebenový (v závislosti na barevném provedení) hmatník o radiusu 12 palců, nesoucí 20 středně silných pražců a kompenzovaný ořech. Menzura činí tradičních 25.5 palců.

Luke III Maple Top se od zmíněného modelu odlišuje tělem z lehkého afrického dřeva okoume a javorovým topem s obláčkovou či plamínkovou kresbou. Nástroje typu HH využívají dvojici custom humbuckerů HH-2 se silným výstupem, čitelnou projekcí a rozšířenou frekvenční odezvou. Tímto snímačem jsou osazeny i varianty HSS se středním a krkovým single coilem Cutlass s Alnico magnetem a okruhem MM Silent Circuit redukujícím šum.

Snímače doplňuje aktivní preamp, pětipolohový switch, tónová clona a hlasitost s integrovaným push/push spínačem boostu disponujícího zdvihem 12 dB. Použito bylo osvědčené firemní dvoupivotové vibrato s mosazným blokem a kameny z ohýbané oceli, ladění mají na starost kvalitní uzamykatelné strojky Schaller M6-IND.

Cena modelu Music Man Luke III 2020 v barvách Ocean Sparkle, Fuschia Sparkle, Bodhi Blue, Olive Pearl se pohybuje okolo 2550 dolarů, varianta Luke III Maple Top 2020 v odstínech Luscious Green Flame, Cherry Burst Flame vyjde na cca 3200 dolarů a provedení Luscious Green Quilt nebo Cherry Burst Quilt lze pořídit za cca 3400 dolarů. Pevné pouzdro, servisní klíče a další doplňky jsou samozřejmostí.

Tagy Ernie Ball Music Man Steve Lukather Music Man Luke III 2020 Music Man Luke III Maple Top 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY