Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Music Man Kaizen: nová sedmička Tosina Abasiho

Tosin Abasi, kytarista progrockové party Animals As Leaders, byl v minulosti firemním hráčem značky Ibanez a poté si založil vlastní firmu Abasi Concepts. O to překvapující novinkou je sedmistrunný model Music Man Kaizen, který známý americký výrobce navrhl právě ve spolupráci s Abasim, čemuž mimo jiné odpovídá hypermoderní konstrukce s duální menzurou a futuristickým tvarem těla, lehce evokujícího strohé linie signatury Ernie Ball Musicman postavené před lety pro country hvězdu Alberta Lee.

Korpus s výraznými konturami, přispívajícími podle Abasiho slov ke komfortu hry a optimální vyváženosti nástroje, je vyroben z osvědčené olše, krk z tepelně upraveného javoru nese ebenový hmatník opatřený kónickým radiusem Infinity, do něhož je vsazeno 24 kompenzovaných jumbo pražců, a celá konstrukce byla vyvíjena s důrazem na velmi nízkou hmotnost.

Menzura typu Multi-Scale s rozsahem 24.75 až 25.5 palců, pokrývající tradiční délky používané u kytar Gibson a Fender,  poskytuje silnějším strunám potřebnou tenzi nutnou pro čitelné podání nízkých pásem, zatímco u nevinutých strun hráči ocení hladký bending a určitou elastičnost tónu, tedy pro mnohé kytaristy ideální vlastnosti pro hraní sólových partů.

U modelu bylo použito modifikované dvoupivotové vibrato Music Man vybavené tlumiči pružin, eliminujících jejich chvění a zmírňující vznik různých zvukových interferencí, projevujících se především u extrémněji zkreslených rejstříků. Lehkou změnou designu prošla i hlavice, do níž jsou v konfiguraci 5 + 2 montovány bezpřevodové uzamykatelné strojky Steinberger Gearless LT.

Firma osadila nástroj zbrusu novým kobylkovým humbuckerem Music Man HT (Heat Treated) a šikmo uloženým krkovým minihumbuckerem. Snímače ukotvené přímo do masivu těla mají kovové kryty, ovládání tvoří potenciometry společné hlasitosti, tónové clony a třípolohový přepínač.

Sedmistrunný Music Man Kaizen bude dostupný v minimálně pěti barevných provedeních (bílá, černá, světle modrá, stříbrná, tmavě modrá) a v závislosti na odstínu nese hardware černý nebo chromovaný povrch. Oficiální cena ještě nebyla výrobcem stanovena. Do sériové produkce by měla následně zamířit také šestistrunná verze, která se na trhu objeví pravděpodobně v průběhu příštího roku.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man Kaizen

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY