Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový multiefekt Tech 21 Bass Fly Rig

Po úspěšných kytarových modelech analogových multiefektů Fly Rig 5 a signované verzi Richieho Kotzena RK5 přichází newyorská firma Tech 21 s basovou variantou Bass Fly Rig. Novinka s kompaktními rozměry 318 x 64 x 32 mm a váhou necelých 600 g je oproti kytarovým Fly Rigům vybavena rozsáhlejší efektovou sekcí, ladičkou, XLR výstupem a několika praktickými funkcemi.

Hlavní panel kovového šasi v modrém laku je rozdělen do čtyř základních sekcí - pod jednotku Comp patří analogový kompresor ovládaný potenciometry Level, Tone, Comp, tlačítko InPad slouží pro volbu vstupní citlivosti v případě zapojení aktivního nástroje, Boost je schopen navýšit hlasitost signálu až o 10 dB a funkce Pre/Post jej umožňuje použít k nakopnutí preampu nebo jako skokový master např. pro sólové pasáže.

Předzesilovací sekce SansAmp disponuje kromě ovladačů Level, Drive a aktivních třípásmových korekcí (80 Hz, 1 kHz, 3.3 kHz) s rozsahem +- 12 dB také plynule nastavitelným voicingem Character, díky kterému lze z Fly rigu dostat klasický zvuk vintage aparátů ze sedmdesátých let, brilantní studiový sound, saturovaný moderní rockový témr nebo plné a hutné zkreslení. Tlačítko Bite přidává vyšší frekvence pro detailnější projekci tónu.

Sekce OctaFilter s knoflíky Mix, Q a Range nabízí filraci s oktávovým děličem pomocí níž můžeme dosáhnout tradičních synthových rejstříků známých např. z ikonického Minimoogu, spínač Fuzz přidává do signálu zkreslení a funkcí Octave aktivujeme spodní oktávu. Jednotka CHR má duální přepínač pro chorus nebo chromatickou ladičku s režimem Mute. Jackový vstup a výstup (je možno použít i pro sluchátka) je umístěn na čelní straně a na pravém boku najdeme také balancovaný XLR konektor s odpojitelnou zemí.

Tech 21 Bass Fly Rig je velmi flexibilní a jednoduše ovladatelný multiefekt, který lze použít jako předzesilovač nebo klasický efekt předřazený před aparát. Automatická konverze výstupní impedance umožňuje přímé zapojení do mixážního pultu, rekordéru, zvukové karty i počítače. Cena včetně adapteru se na evropském trhu pohybuje okolo 325 Euro.

Tagy Tech 21 Tech 21 Bass Fly Rig

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY