Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Multiefekt TC Electronic Plethora X3

Před více než dvěma lety uvedla společnost TC Electronic na trh multiefekt Plethora X5, který nyní dostává kompaktnějšího sourozence v podobě modelu Plethora X3. Novinka sdílí se svým předchůdcem základní koncepci včetně technologie TonePrint vytvářející prostřednictvím aplikace TC TonePrint App otisky efektů, k dispozici jsou tři pedálové sloty, 75 slotů Tone Print a celkem 127 virtuálních pedalboardů.

Vybírat lze z 15 dozvukových a modulačních firemních efektů, kompresoru, oktaveru či noise gatu, ale vzhledem k určení tohoto modelu zde chybí overdrivy, distortiony, boostery apod. Připraven je Tape Deck looper, přehledná chromatická ladička UniTun, globální speaker emulator CabSim a sériové pořadí efektů lze samozřejmě měnit podle vlastních preferencí.

Trojice footswitchů s vlastním mappingem dostala funkci MASH, takže mohou pracovat jako expression kontrolery různých efektových parametrů. Spínače reagují na sílu stisku, ovládání v reálném čase je tak velmi intuitivní. Instalován je Bluetooth modul 4.2 LE s akčním radiusem okolo 10 metrů, dvojice jackových vstupů, stejný počet výstupů, port mini-B USB a DIN konektory MIDI In/Thru. Aktivace efektu je řešena pomocí režimu true bypass.

Přehled integrovaných efektů TCE

Hypergravity Compressor, Sentry Noise Gate, Sub N Up Octaver, Helix Phaser, Viscous Vibe, Vortex Flanger, Mimiq Doubler, Pipeline Tap Tremolo, Shaker Vibrato, Corona Chorus, Quintessence Harmony, Brainwaves Pitch Shifter, Alter Ego Vintage Echo, Flashback 2 Delay, Hall Of Fame 2 Reverb.

Flexibilní a prostorově nenáročný TC Electronic Plethora X3 o rozměrech cca 56 x 177 x 117 mm a hmotnosti 775 g je napájen 9V/600 mA adapterem, který uživatel nalezne v balení. Oficiální evropská cena multiefektu, jehož signálová latence je dána rozpětím pouhých 0.8 – 2.4 ms, se pohybuje okolo hranice 350 eur.

Tagy TC Electronic TC Electronic Plethora X3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY