Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 09.10.2020 - 10:00

Multiefekt Boss GT-1000CORE

Do oblíbené řady podlahových multiefektů Boss z kolekce GT přibyl kompaktní model GT-1000CORE ve formátu firemní edice 500. Novinka využívá identický DSP engin jako vlajková loď GT-1000 a architektura je postavena na proprietární technologii AIRD (Augmented Impulse Response Dynamics). Díky zvukovým možnostem, pokročilým funkcím podpořeným širokou konektivitou a v neposlední řadě i nevelkým rozměrům šasi se GT-1000CORE může stát vážným rivalem konkurenčního HX Stompu firmy Line 6.

Pedál nabízí více než 140 emulací aparátů a efektů, z nichž až 24 lze použít současně, integrován je i režim dvou paralelně zapojených virtuálních zesilovačů, nechybí sekce pro baskytaru, zrychleno bylo přepínání presetů, vysokou zvukovou kvalitu zajišťují 32-bitové AD / DA převodníky, 32-bitový (floating-point) processing a technologie AIRD se stará o přirozený feeling s realistickou dynamickou odezvou a optimální integraci se všemi typy externích zařízení.

Inovativní funkce Stompbox zjednodušuje používání efektů v různých předvolbách, zahrnut je looper s kapacitou 38 s (mono) nebo 19 s (stereo) audio záznamu, mono i polyfonní tuner s citlivostí +/- 0.1 centu, úložiště pro 16 kabinetových IR vzorků a kanály zesilovačů mohou fungovat v automatickém modu synchronizovaném se změnami efektů, přes CTL nebo MIDI. Simulovaný signál s IR samply lze poslat přímo do PA a zároveň směrovat pouze amp/efektovou jednotku do koncového stupně, pro nahrávání je určen tzv. dry recording s čistou nástrojovou stopou určenou pro následný reamping atd.

Uložit je možno i desítku vlastních nastavení vstupní úrovně, banka je rozdělena na 250 továrních a 250 uživatelských presetů, tři footswitche slouží k posunu v presetech, aktivaci manuálního režimu, looperu a ladičky, zakomponována je flexibilní funkce CTL 1 a ke spínačům mohou být podle potřeby přiřazeny i další volitelné parametry. Efekt zastane také funkci vícekanálové USB audio/MIDI karty a zaručena je samozřejmě kompatibilita se softwarem Boss Tone Studio.

Konektivita sestává z dvou vstupů, stejného počtu výstupů, zdířky pro CTL 2, 3 nebo expression pedál, sendů / returnů dvojice efektových smyček, vstupu 9V adapteru a na levém boku ocelového šasi najdeme minijackové konektory MIDI In, Out, port USB Micro-B a další vstup CTL 3, 4 / Exp 2.

Kytarový a basový multiefekt Boss GT-1000CORE o rozměrech 173 x 135 x 65 mm, hmotnosti 920 g a proudovém odběru 670 mA napájí 9V AC adapter, který je součástí balení. Oficiální cena novinky se na evropském trhu pohybuje pod hranicí 720 eur včetně 9V AC napaječe a čtyř pryžových podložek.

Tagy boss Boss GT-1000CORE
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY