Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Multi-chorus Black Country Customs Spiral Array

Britská butiková značka Black Country Customs, dceřiná firma koncernu Laney, v rámci něhož tato divize funguje v podstatě jako Custom Shop vyrábějící špičkové produkty, posílila svou nabídku efektů o prémiový stereo chorus Spiral Array. Novinka s hybridní konstrukcí nabízí trojici modulací vycházejících z legendárních a dnes už nevyráběných modelů, které v 70. a 80. letech uvedly na trh společnosti Boss, Roland a Dytronics.

Ovládání sestává z potenciometrů Depth – hloubka modulace, Rate – rychlost modulační pulsace, Tone – korekce presencí a Mix – nastavení plynulého poměru mezi čistým a efektovaným signálem. Třípolohový páčkový přepínač nabízí následující režimy: AN – zvuk slavného analogového chorusu Boss CE-1 (r. 1976), DIM – sound rackové verze Roland Dimension D SDD-320 (r. 1979) a TSC – charakter ceněného Tri Stereo Chorusu, který firma Dytronics poprvé představila v roce 1985.

Kromě vstupu a dvojice výstupů mono/stereo je připravena také TRS zdířka pro expression pedál ovlivňující v reálném čase parametr Mix. Footswitch s tichým chodem je zapojen v bufferovaném modu, o aktivovaném režimu informuje tříbarevná dioda a napájení efektu s průměrných proudovým odběrem 90 mA obstarává 9V DC adapter.

Všestranný chorus Black Country Customs Spiral Array o rozměrech 58 x 74 x 121 mm a hmotnosti 380 g je ručně sestavován a pájen z výběrových součástek, což má společně s poctivě navrženými obvody výrazný vliv na výslednou kvalitu zvuku a nízkou úroveň šumu. Cena modelu se na evropském trhu pohybuje okolo 180 eur. Na druhém přiloženém videu demonstruje zvukové možnosti efektu kytarista Andy Timmons.

Tagy Black Country Customs Black Country Customs Spiral Array

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY