Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice basových efektů od Black Country Customs

Anglická značka Black Country Customs, fungující jako custom shop či butiková divize pro společnost Laney, vychází po sérii kytarových pedálů vstříc také basistům, pro které připravila trojici efektů sestávajících z kompresoru BCC-TCF The Custard Factory, oktaver/pitch shifteru BCC-T85 Bass Interval a distortionu BCC-Blackheath. Elektronika, využívající kvalitní součástky, je ukryta v robustním kovovém šasi s barevně odlišenou grafikou, footswitchem s tichým chodem a ovladači v podobě čtveřice potenciometrů a jednoho minipřepínače.

Kompresor BCC-TCF The Custard Factory přináší kompresi studiové kvality s konzistentním a transparentním projevem nenarušujícím zvukový charakter nástroje. Na výběr jsou tři pracovní režimy Fast, Medium, Slow ovlivňující rychlost náběhu komprimace, výsledný zvuk lze nastavit pomocí parametrů Volume, Comp, Presence a Mix, jenž určuje poměr mezi efektovaným a čistým signálem.

Verze BCC-T85 Bass Interval s přesným trackingem je schopna k původnímu tónu přidat spodní oktávu a doplnit ji jednou horní oktávou, čistou kvintou, nebo signálem laděným o dvě oktávy dolů. Další editaci obstarávají funkce Direct, Octave, Interval a Focus – detailnější doladění charakteru od funkového voicingu po synthové rejstříky. V případě potřeby je pro ovládání intervalů možno využít externí expression pedál. Krabička je pojmenována podle autobusové linky, kterou do původní továrny Laney jezdil šéf firmy Lyndon Laney.

Zkreslovač BCC-Blackheath nabízí overdrive a dva typy distortionu přepínatelné pomocí páčkové switche, čímž uživatel dostává v jednom pedálu širokou paletu zvuků, počínaje lehkým crunchem přes kultivovaný drive s lampovým témbrem, klasický distortion až po moderní agresivní sound s dlouhým sustainem. Potenciometry Gain, Volume, Range, Colour umožňují rychlé nastavení požadovaného zvuku.

Efekty o rozměrech 60 x 75 x 125 mm, hmotnosti 335 g a průměrný proudovým odběrem 10 mA napájí 9V baterie či DC adapter. Pedály opatřené zvukově transparentním bufferem jsou ručně sestavovány v anglických dílnách, a jejich oficiální ceny se pohybují v následujících relacích: kompresor BCC -TCF The Custard Factory a distortion BCC-Blackheath shodně cca 170 dolarů, BCC-T85 Bass Interval cca 200 dolarů.

Tagy Black Country Customs BCC-TCF The Custard Factory BCC-T85 Bass Interval BCC-Blackheath Laney

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY