Přejít k hlavnímu obsahu
Jeff Beck a Eric Clapton na výřezu z coveru jejich nové verze singlu Moon River. | Foto: Bushbranch/Surfdog Records
Jeff Beck a Eric Clapton na výřezu z coveru jejich nové verze singlu Moon River. | Foto: Bushbranch/Surfdog Records
Leon -

Moon River v novém podání Jeffa Becka a Erica Claptona

Jeff Beck, který v lednu letošního roku nečekaně zemřel, byl zářným příkladem muzikanta, při jehož hře měli posluchači často pocit, že je naprosto dokonale srostlý se svým nástrojem. Jednu z posledních skladeb, na níž se tento titán rockové kytary podílel, představuje cover verze balady Moon River, kterou Henry Mancini složil v roce 1961 speciálně pro film Snídaně u Tiffanyho, natočeného podle stejnojmenné novely Trumana Capoteho pod režisérskou taktovkou Blakea Edwardse s Audrey Hepburnovou a Georgem Peppardem v hlavních rolích.

Zmíněnou skladbu zpracoval začátkem roku 2022 společně s producentem Simonem Climiem také Eric Clapton. Poté, co track nechal smíchat, si Clapton vzpomněl na to, jak Moon River v roce 2010 s Jeffem Beckem hráli naživo v Londýně, a poslal ji Beckovi, aby zjistil, co si o ní myslí. O pár měsíců později poslal Beck skladbu zpět s vlastním kytarovým partem a sólem, ze kterého jim spadla čelist.

Po smrti Jeffa Becka se Eric Clapton rozhodl skladbu upravit a vydat jako singl, který měl 12. května digitální premiéru na všech hlavních streamovacích platformách spolu s videoklipem, který je kromě YouTube k vidění také na MTV Live, MTV Classic a byl vysílán i na obří obrazovce na newyorském Times Square.

Nová verze songu Moon River, včetně skladby How Could We Know, vyjde na vinylu 14. července 2023. Přiložený animovaný klip je dílem týmu v čele s režisérem Nevilem Bernardem, který vizuální složku citlivě spojil s fantastickou hrou a feelingem obou kytaristů.

Tagy Jeff Beck Eric Clapton

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY