Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 03.10.2019 - 00:01

Mooer Tone Capture GTR a klipový tuner CT-01

Asijský výrobce Mooer Audio zařadil do své nabídky dvojici novinek, tvořenou pedálem Tone Capture GTR ze série Micro, který pro emulaci zvuku el. kytar využívá technologii IR impulsů, a v katalogu se objevila také první firemní klipová ladička CT-01, určená pro kytaru a baskytaru.

Tone Capture GTR používá proprietární systém převzatý z preamp/multiefektu GE-300 a přináší v kompaktním formátu možnost uložení až sedmi vzorků se zvukovými otisky různých kytar, takže uživatel může např. na koncertě obsáhnout s jedním typem nástroje rejstříky Stratocasteru, Les Paulu, Telecasteru, elektroakustiky apod. Krabička navíc funguje také jako ekvalizer s ovladači basů, středů, výšek, mid-shiftem a hlasitostí.

K nahrávání a ukládání nástrojových samplů slouží tlačítko Target/Source, o aktivovaném presetu informuje řada sedmi diod, u nášlapného footswitche lze volit bufferovaný nebo true bypass režim, kromě vstupních a výstupních jacků zde najdeme USB port pro update firmwaru a napájení obstarává 9V adapter.

Klipová ladička CT-01 je vybavena kvalitním displejem nastavitelným v úhlu 180 stupňů a gravitačním obrazovým senzorem. Tuner o rozměrech 57 x 27 x 8 mm a hmotnosti cca 25 g je napájen 3V lithiovou knoflíkovou baterií CR2032, referenční tón je kalibrovatelný v rozmezí 435 až 445 Hz a nechybí mod automatického vypnutí.

Kytarový sampler/ekvalizer Mooer Tone Capture GTR má být na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 100 eur, klipový tuner CT-01 by měl do obchodů dorazit s cenovkou cca 20 eur.

Tagy Mooer Mooer Tone Capture GTR Mooer CT-01
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY