Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.01.2021 - 00:01

Monosynth Novation AFX Station

Společnost Novation spojila síly s irským průkopníkem v oblasti elektronické hudby Richardem Davidem Jamesem, vystupujícím pod přezdívkou Aphex Twin, aby společně vytvořili limitovanou edici syntezátoru postavenou na oblíbeném modelu Bass Station II. Výsledkem je monofonní synth AFX Station, který rozšiřuje zvukové možnosti předlohy díky novému způsobu přehrávání a programování.

AFX Station využívá stejný hardware jako Bass Station II z roku 2013, ale integrován je přepracovaný firmware nabízející bohatý zvukový potenciál. Hlavním rysem režimu AFX je schopnost přiřadit ke každé klávese vlastní odlišný patch, který umožňuje okamžitý přístup k široké škále basových, sólových či perkusních rejstříků, nebo vytvářet celé tracky prostřednictvím integrovaného sekvenceru, což z této limitky děla výkonný analogový bicí automat.

Mezi další přidané funkce patří upravená sekce Envelope (fixed-duration), posílená editace sub-oscilátoru, možnost samostatného glidingu oscilátoru a také nastavení obálkového retriggeringu. Úložiště obsahuje 128 nově koncipovaných presetů a 7 bank se zvuky, o jejichž sestavení se postarali muzikanti jako Noyze Lab, Perplex On, Richard Devine, r beny a Lightbath.

Kromě zmíněného sekvenceru, jednoho sub-oscilátoru a dvou oscilátorů nabízí AFX multifiltraci, jednotky Amp a Mixer, noise generátor, arpeggiator, VCA limiter, klaviaturu s 25 klávesami, modulační a pitch kolečka, posun v oktávách, napájení prostřednictvím USB portu nebo 9V adapteru atd.

Kompaktní Novation AFX Station s šasi o rozměrech 460 x 276 x 80 mm, kombinujícím černou a fialovou barvu, je na evropském trhu dostupný za cenu okolo 390 eur včetně adapteru. Výrobce u syntezátoru udává kompatibilitu se systémy Windows 8, 10 a mac OS 10.9 až 10.12.

Tagy novation Novation AFX Station

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY