Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 08.04.2021 - 00:01

Monosynth Korg miniKorg 700FS

Sedmdesátky jsou v kurzu, hlásí Korg přicházející na trh se syntezátorem miniKorg 700FS, modifikovanou reedicí modelu 700 z roku 1973, vůbec prvního masově vyráběného monosynthu této japonské značky. Limitovaná série byla vyvíjena s designerem původní verze Fumiem Miedou a přináší funkce vylepšené varianty FS, která se v katalogu firmy objevila rok po zmíněném originálu miniKorg 700.

Stejně jako provedení 700S (r. 1974) disponuje i nový model FS duálními oscilátory, každý s modulací ve tvaru pily, čtverce a trojúhelníku, a dvojicí high-pass / low-pass filtrů, ovládáných tahovými fadery „Traveler“  umístěnými na čelní hraně šasi, kde najdeme většinu ovládacích prvků – zvolené řešení odráží skutečnost, že model 700S byl zamýšlen jako „sekundární“ klávesnice pro varhaníky, kteří byli v 70. letech často vidět s tímto monosynthem posazeným na svých Hammondech.

Původní 700S se chlubil na svou dobu nadstandardním výběrem efektů, včetně vibrata, dvou režimů chorusu a trojice kruhových modulátorů, k nimž Korg u edice FS přidal ještě arpeggiator, pružinový reverb, USB-B port, pětikolíkový DIN konektor MIDI In, minijackové CV / gate vstupy, zdířku Audio In a klaviatura s 37 klávesami dostala funkci aftertouch.

Tónový rozsah činí 7 oktáv, na výběr je 14 programů, nechybí joystick pro pitchbend a modulaci, parametry attack, percussion, expand, bright, sustain, repeat, hold či sluchátkový výstup. Nejpodstatnější devizou ovšem je, že případný uživatel se může těšit na muzikální, přirozeně znějící, hřejivé a hutné zvuky, které zejména v případě lead a basových rejstříků skvěle zapadnou do soundu současné hudby.

Povedený a jednoduše ovladatelný monofonní synth Korg miniKorg 700FS o rozměrech 744 x 280 x 122 mm a váze 8.5 kg lze pořídit za cca 2000 eur včetně pevného pouzdra, síťového 12V adapteru, náhradních krytek potenciometrů Traveler a samozřejmě softwarového paketu obsahujícího DAW aplikace, pluginy nebo pianové trial lekce Skoove Premium.

Tagy korg Korg miniKorg 700FS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY