Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.12.2015 - 00:01

Mono M80 Dual AE: duální pouzdro pro akustiku a elektriku

Společnost Mono z kalifornského Larkspuru, která je jedním z lídrů v oblasti výroby obalové techniky pro hudební nástroje a příslušenství, zařadila do své nabídky další model duálního pouzdra určeného tentokrát pro elektrickou a akustickou kytaru. Mono M80 Dual Acoustic+Electric náleží do řady Hybrid, jež je kromě tlumící pěny vyztužena plastovými panely ABS vyznačující se mimořádnou mechanickou odolností a nízkou váhou.

Stejně jako ostatní pouzdra série M80 je i tato novinka vybavena systémem Headlock, jenž nástroj pevně usadí ve futrálu a zabraňuje tak nechtěnému pohybu a rozladění kytary, spodní část je osazena čtveřicí plochých nástavců s pyramidovým vzorem z průmyslové pryže Hypalon, která se používá i pro výrobu nafukovacích raftových člunů. Vnitřní polstrování této části je tvarováno tak, aby při postavení pouzdra nestály nástroje na rolně popruhu, ale na lubech korpusu.

Patentovaný systém Z-Form poskytuje identickou míru ochrany oboum nástrojům, horní úložný prostor s dvěma rozměrnými kapsami s úchyty pro kabely a další nezbytné doplňky je určen pro elektrickou kytaru a disponuje oboustranným zipem, spodní část pro akustiku má jednořadý zip a pevné boky, čímž firma docílila větší tuhosti konstrukce.

Na vnější potah pouzder byl použit hi-tech nylon, jenž prošel řadou testů a díky nadstandardní stabilitě materiálu, odolnosti proti vodě a pevnosti je používán také pro armádní účely. Samozřejmostí jsou nezničitelné ocelové jezdce zipů, masivní ucho a dvojice nastavitelných polstrovaných popruhů. Pouzdro je kompatibilní se všemi elektrikami designově vycházejícími ze Stratocasteru, Telecasteru, Les Paulu, SG a Jazzmasteru. Akustická část je určena pro nástroje typu dreadnought nebo pro lubovky.

Pro muzikanty vlastnící jiný typ kytary udává výrobce vnitřní rozměry pouzdra - délka prostoru pro korpus je 56 cm, šířka cca 40 x 34 cm, celková délka nástroje by neměla přesáhnout 106.6 cm a šířka v místě hlavy a krku 17.7 cm. Úložný prostor pro příslušenství lze navíc rozšířit o batoh Guitar Tick, který můžete připnout k pouzdru nebo jej nosit samostatně. Mono M80 Dual Acoustic+Electric by se měl v Evropě objevit na přelomu ledna a února.

Tagy Mono
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY