Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 07.10.2016 - 00:01

Modernizovaná retro řada kytar a baskytar Fender Offset

Fender ohlásil spuštění výroby nové modelové řady kytar a baskytar ze série Offset, která měla svou premiéru na letním veletrhu NAMM v Nashvillu. Speciální edici tvoří čtyři typy kytar Duo-Sonic, Duo-Sonic HS, Mustang, Mustang 90 a baskytara Mustang Bass PJ. Typickým znakem této inovované retro řady jsou kompaktní rozměry korpusů a oproti klasickým Fenderům také kratší menzury.

Série Mustang má na rozdíl od Duo-Soniců lehce asymetricky řešenou linii spodní hrany korpusu, větší hlavici a ovládání s výstupním jackem je uchyceno na kovové destičce. Společným jmenovatelem jsou olšová těla, javorové krky s pohodlným C profilem, palisandrový nebo javorový hmatník s radiusem 9.5 palce nese 22 středně silných pražců a menzura činí 24 palců.

Hmatník baskytary s 30-ti palcovou menzurou je osazen 19 pražci. Nástroje jsou vybaveny pevnými kobylkami s ocelovými kameny a strunami uchycenými skrz tělo. Ovládání sestává ze společného potenciometru hlasitosti, doplněného tónovou clonou a páčkového třípolohového přepínače umístěného v dolním rohu těla.

Model Duo-Sonic disponuje dvojicí single coilů, zatímco u verze Duo-Sonic HS, jež je modernizovanou variantou původní řady Fenderu z roku 1956, byl kobylkový single nahrazen humbuckerem Duosonic s rozepínatelnými cívkami. Duo-sonic bude dostupný v lacích Artic White, Capri Orange a Torino Red a humbuckerový model v barvách Black, Surf Green a Daphne Blue.

Fender Mustang Offset je modifikovanou reedicí populárního modelu z šedesátých let, jenž byl také oblíbeným nástrojem Kurta Cobaina z Nirvany. Kytara je vybavena dvojicí šikmo osazených single coil snímačů Mustang a firma nabízí úpravy Olympic White, Black a Olive. U Mustangu 90 najdeme místo klasických singlů dva snímače Mustang MP-90 se zvukem kombinujícím charakter single coilu a humbuckeru. K dispozici budou laky Olympic White, Torino Red a Silver.

Čtyřstrunná baskytara Fender Mustang Bass PJ je na rozdíl od starších verzí osazena středním půleným snímačem ala Fender Precision a kobylkovým singlem převzatým z Jazz Basse. Nabízené odstíny jsou Olympic White, Torino Red a Sonic Blue.

Nová modelová řada Fender Offset s elegantním retro designem evokujícím šedesátá léta vychází vstříc kytaristům a basistům, kterým z pohledu jejich fyziognomie vyhovují nástroje s kratší menzurou umožňující pohodlnější hru levé ruky. Cena čtveřice modelů kytar Duo-Sonic a Mustang byla shodně nastavena okolo hranice 500 dolarů, baskytara Mustang Bass PJ vyjde na cca 550 dolarů.

Tagy Fender Fender Offset
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY