Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Moderní Telecaster Ibanez Tom Quayle TQMS1

Po superstratu TQM1 se spolupráce značky Ibanez a britského kytaristy Toma Quaylea otiskla v dalším signovaném modelu TQMS1, postaveném tentokrát na telecasterovském konceptu nástrojové řady Ibanez AZS Prestige. V Japonsku vyráběná edice je osazena snímači Seymour Duncan a zvukové možnosti rozšiřuje přepínací systém dyna-MIX5, jenž v kombinaci se standardním switchem nabízí celkem pět konfigurací.

Olšový základ korpusu doplňuje 4 mm silný javorový top, krk z jednoho kusu „pečeného javoru s profilem AZ Oval C je k tělu přišroubován přes ergonomicky tvarovaný spoj SAANJ (Super All Access neck joint), palisandrový hmatník opatřený proměnlivým radiusem 228 – 305 mm nese 22 jumbo pražců z nerezové oceli, značky z pravé perleti, luminiscenční orientační body a kostěný ořech široký 42 mm.

Nástroj s menzurou 25.5 palců (648 mm) disponuje kvalitním dvoupivotovým vibratem Gotoh T1802 s pěti pružinami a roztečemi strun 10.5 mm, srážeči strun HE a uzamykatelnými ladicími strojky Gotoh Magnum Lock w/H.A.P. vybavenými centrálními hřídeli s odstupňovanou výškou. Veškeré kovové součásti jsou potaženy vrstvou chromu.

Přenos zvuku obstarává kobylkový single coil Seymour Duncan Alnico II Pro Custom S uložený v telecasterovské vaničce, u krku najdeme minihumbucker Seymour Duncan Magic Touch-mini H s plechovým krytem a ovládání sestává z třípolohového nožového přepínače, společné hlasitosti, tónové clony a páčkového spínače Alter Switch navázaného na obvod dyna-MIX5.

Standardní přepínač nabízí tyto tradiční snímačové kombinace: 1. pol. – kobylkový singl, 2. pol. – kobylkový singl + vnitřní cívka krkového HB, 3. pol. – krkový HB. Při aktivovaném okruhu dyna-MIX5 zůstává 3. poloha nezměněna, střední pozice poskytuje paralelně zapojený singl + HB a 1. poloha přidává ke kobylkovému singlu sériově připojenou vnitřní cívku krkového snímače, čímž vznikne humbucker s širším frekvenčním rozsahem.

Signovaný Ibanez Tom Quayle TQMS1 v přírodním laku doplněném topem v odstínu Celeste Blue a želvovinovým pickguardem je dodáván společně s pevným pouzdrem a servisními klíči. Oficiální cena byla nastavena okolo hranice 2600 eur.

Tagy Ibanez Ibanez Tom Quayle TQMS1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY