Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.01.2020 - 00:01

Modelingové kombo Vox Cambridge50

Vox si na lednový hudební veletrh NAMM přichystal premiéru kytarového modelingového komba Cambridge50, využívající kromě digitální technologie VTE (Virtual Element Technology) také okruh s miniaturní elektronkou NuTube 6P1, díky níž zesilovací sekce nabídne dynamičtější a pevnější zvuk s charakterem blížícím se klasickým lampovým aparátům.

Rotační spínač poskytuje výběr z 11 následujících režimů: DeLuxe CL, Boutique CL, Boutique OD, Vox AC30, Vox AC 30TB, Brit 1959, Brit 800, Brit VM, SL-OD, Double Rec a Line. Z názvů je patrné, že kromě emulací firemních komb zde uživatel najde rejstříky vycházející ze zvuku aparátů Fender, Marshall, Mesa Boogie nebo Soldano a k dispozici je i neutrálnější lineární mod, což mohou uvítat např. klávesisté.

Ovládání preampové sekce obstarává gain, hlasitost a dvoupásmové korekce, efektová jednotka obsahuje 4 modulace (chorus, flanger, phaser, tremolo) a stejný počet dozvuků (delay, páskové echo, pružinový reverb, hall), tlačítko tap tempa aktivuje po delším stisku ladičku a paměť pojme 11 presetů.

Jako celkový master funguje knoflík Power Level napojený na koncový zesilovač s výkonem 50 W při impedanci 4 ohmy, pro sluchátkový výstup se simulací boxu či Aux In jsou připraveny minijackové zdířky, externí ovládání má na starost footswitch VFS2 nebo VFS5 a nechybí USB port pro přímé nahrávání nebo propojení s editační aplikací Tone Room.

Uvnitř kabinetu s otevřenou konstrukcí je usazen dvanáctipalcový reproduktor Vox VX12 (4 ohmy) vyráběný na zakázku firmou Celestion a potřebnou energii dodává adapter DC 19V. Cena modelingového komba Vox Cambridge50 s přímočarou obsluhou a rozměry 452 x 240 x 410 mm se bude pohybovat okolo hranice 300 dolarů.

Tagy vox Vox Cambridge50
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY