Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.10.2019 - 00:01

Modelingová stereo komba Yamaha řady THR-II

Řada desktopových digitálních komb Yamaha THR se rozrůstá o trojici modelů druhé generace, sestávající z verzí THR10II, THR10II Wireless a THR30II Wireless. Rozšířena byla modelingová sekce využívající patentovanou technologii VCM, koncové stereo zesilovače s posíleným výkonem jsou napojeny na full range reproduktory zajišťující také optimální poslech audia a Bluetooth streaming je u vyšších variant doplněn vestavěným receiverem pro bezdrátové připojení nástroje.

K dispozici je 15 emulací kytarových zesilovačů, 3 akustické modely, 3 basové aparáty a také trojice Flat voicingů s neutrálnější charakteristikou. Kompletní kolekci nabízí v základu verze THR30II W, zatímco u zbylých dvou komb je nutné část modelingových presetů stáhnout pomocí firemní aplikace THR Remote app., která obsahuje také kompresor a noise gate přiřaditelný k integrované efektové jednotce obsahující 4 typy modulací a stejný počet dozvuků.

Přehledně koncipované ovládání sestává z rotačního přepínače zvukových modů (Clean, Crunch, Lead, Hi Gain, Special, Bass, Aco, Flat, mody Classic, Boutique, Modern), gainu, hlasitosti třípásmových korekcí, dvou knoflíků pro efekty a dvojice celkových hlasitostí pro kytarovou a audio sekci.

Komba jsou vybavena Bluetooth rozhraním, modely s označením Wireless mají vestavěný také receiver kompatibilní s transmitterem Line 6 G10T (není součástí balení) a navíc umožňují provoz na dobíjitelné baterie, jejichž výdrž se má pohybovat okolo 5 hodin.

Do paměti lze uložit 5 presetů, nechybí tlačítko tap tempa a ladička. Kromě nástrojového vstupu najdeme na horním panelu i minijackové stereo konektory sluchátek či Aux In, zadní strana šasi nese kromě zdířky adapteru i USB port pro přímé nahrávání a THR30II W přidává dva linkové výstupy.

Základní specifikace komb ze série Yamaha THR-II:

THR10II – výkon 2 x 10 W, 2 FR reproduktory o průměru 8 cm, rozměry 368 x 183 x 140 mm, hmotnost 3 kg
THR10II Wireless – výkon 2 x 10 W, výkon při provozu na baterie 2 x 7.5 W, 2 FR reproduktory o průměru 8 cm, rozměry 368 x 183 x 140 mm, hmotnost 3.2 kg
THR30II Wireless – výkon 2 x 15 W, výkon při provozu na baterie 2 x 7.5 W, 2 FR reproduktory o průměru 9 cm, rozměry 420 x 195 x 155 mm, hmotnost 4.3 kg

Oficiální ceny určené pro americký trh se pohybují v následujících relacích: THR10II cca 300 dolarů, THR10II Wireless cca 450 dolarů a THR30II Wireless cca 500 dolarů. Součástí dodávky je i licence na DAW aplikace Steinberger Cubase AI/Cubasis LE.

Tagy Yamaha Yamaha THR-II
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY