Přejít k hlavnímu obsahu
Mod Sun má silný hlas, umí jej využívat a bezpochyby oplývá velkou dávkou talentu. | Foto: archiv umělce
Mod Sun má silný hlas, umí jej využívat a bezpochyby oplývá velkou dávkou talentu. | Foto: archiv umělce
Petr Adamík - Pá, 10.02.2023 - 12:00

Mod Sun si dál plní svůj hudební sen

Pop punkový revival, který započal albem Tickets To My Downfall Machina Gun Kellyho, ještě zdaleka nekončí. Stejně jako MGK i Derek Ryan Smith alias Mod Sun před časem přepnul z hip hopového módu do toho pop punkového, když vydal desku Internet Killed The Rockstar. Na její úspěch nyní navazuje novinkou God Save The Teen

Mod Sun se do pop punku ponořil opravdu naplno, když loni stihl produkovat comebackovou desku Avril Lavigne, na níž se předvedl i jako bubeník a spoluautor většiny skladeb. S kanadskou zpěvačkou se dokonce následně v Paříži zasnoubil. Nepřekvapí tak, že se Lavigne objevuje i na Mod Sunově aktuální desce... ale pojďme pěkně popořádku.

Jedenáctka skladeb na God Save The Teen je vcelku barvitá. Hudba osciluje mezi rockem, punkem a rapem, přičemž společným pojítkem je popová líbivost, jednoduchost a nenáročnost. Úvodní Eyelids díky živelnému rytmu příjemně odsýpá. Líbivá melodie vám utkví hlavě a Mod Sun dokazuje, že na rozdíl od některých dalších interpretů pop punkového revivalu skutečně umí zpívat. 

Svižné tempo si drží i následující Revenge s hopsavým, stadiónovým refrénem nebo píseň věnovaná muzikantovo snoubence, jednoduše nazvaná Avril's Song. Samotná Avril si zazpívá v další Shelter, klasické slaďárně s akustickou kytarou, která by se hodila i na zpěvaččino vlastní album.

Příjemný šok následně způsobí agresivní Courtney Fucked Kurt. Mod Sun zahajuje palbu ostrými, drsný zpěv se hodí k řezavé muzice vycházející z klasického punkového formátu 80. let. Píseň vzpomíná na Kurta s Courtney a jejich předchůdce Sida a Nancy a připomíná, že není radno si zahrávat s brokovnicemi a jehlami. 

Velká škoda, že podobných nečekaných momentů není na desce více. V druhé půli God Save The Teen se totiž přesuneme do klidnějšího režimu, v němž v podstatě setrváme až do konce. Ne že by například óda na Smithovu matku (a všeobecně na všechny matky samoživitelky) Single Mothers nebo atmosférická Wolves byly vyloženě špatné, ale chybí moment překvapení. A ten se nedostaví ani u coververze Iris od Goo Goo Dolls, která vlastně jen opisuje originál a Mod Sun jí nepřidává nic nového.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Mod Sun se v pop punkové oblasti zabydlel a dál si plní svůj hudební sen. Je vidět, že věci dělá poměrně přirozeně a s neskrývaným zápalem, což je sympatické. Albu God Save The Teen nechybí nezbytná moderní produkce a zvuková vypulírovanost. Mod Sun má silný hlas, umí jej využívat, a bezpochyby oplývá velkou dávkou talentu. Nestrhne asi tolik pozornosti, co jeho kolega Machine Gun Kelly, ale za poslech určitě stojí.

Mod Sun - God Save The Teen

Mod Sun – God Save The Teen

New Hippys/Big Noise Music, 00:36:09

pop/punk/rock/rap

65 %

Tagy Mod Sun Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY