Přejít k hlavnímu obsahu
Na akci Mladí ladí fest vystoupí i fantastická rapperka Yarah Bravo. | Foto: Stefan Vasilev
Na akci Mladí ladí fest vystoupí i fantastická rapperka Yarah Bravo. | Foto: Stefan Vasilev
redakce -

Mladí ladí fest. Holešovickou tržnici rozezní Alfa Mist i Yarah Bravo

Alfa Mist, Acid Arab, MonoNeon, Yarah Bravo, Aid Kid a řada dalších vystoupí již příští sobotu 28. října v Holešovické tržnici v Praze na stylové oslavě 15. narozenin Mladí ladí jazz. Jednodenní indoor festival s názvem Mladí ladí fest zve na pestrý mix jazzu, elektroniky, hip hopu, r'n'b a dalších žánrů. Na třech scénách v industriálních halách tržnice se během dne vystřídá britský multiinstrumentalista a producent Alfa Mist, americký baskytarista a držitel Grammy MonoNeon, francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou, rapující songwriterka Yarah Bravo či pianistka a skladatelka Maria Chiara Argirò.

Na akci se rozhodně vyplatí vyrazit za inspirací. V line-upu dále najdete novozélandského zpěváka a producenta Noaha Slee, skladatele, producenta a DJ Aid Kida s klavíristou Tomášem Sýkorou, zpěvačku Ashley Abrman, progresivní bruselský kvartet ECHT!, slovenský drum'n'bass projekt Meowlau X Val nebo českou formaci Metastavy.

„Od prvního ročníku festivalu Mladí ladí jazz bylo naší snahou představovat a objevovat nejaktuálnější mladé umělce, kteří se pohybují v jazzových vodách, ale zároveň jsou ve své tvorbě otevřeni dalším hudebním žánrům. Jazz od svého zrození prošel mnoha vývojovými etapami a je fascinující sledovat, jak ve 21. století absorbuje například hip hop nebo elektroniku,“ říká ředitel festivalu Mladí ladí jazz Jan Gregar.

Festivalovému publiku bude v rámci doprovodného programu otevřena výstava Elektrosalon prezentující tvorbu autorů, kteří začínali jako takzvaní visual makers. Holešovická tržnice, jež nyní prochází zásadní revitalizací a proměňuje se v místo s významným kulturním přesahem, je mimořádně inspirativní i pro scénografy a designéry festivalu, mezi nimiž jsou výrazné osobnosti nastupující generace. Za proměnou prostor pro festival Mladí ladí fest stojí čtveřice umělců: Marek Šilpoch, Jan Slanina, Jan Poš a Andrej Kontra.

Více informací najdete na webu www.mladiladijazz.cz.

Tagy Mladí Ladí Jazz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY