Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 02.09.2020 - 00:01

Mixpulty Korg SoundLink MW-1608 a MW-2408

Korg zařadil do svého produktového katalogu dvojici kompaktních mixpultů s označením MW-1608 a MW-2408, které jsou postaveny na hybridní (analog/digital) koncepci. U zrodu obou modelů stál erudovaný designer Greg Mackie, bývalý majitel společnosti Mackie Designs, a zásadní podíl na vzniku série MW má také specialista na předzesilovací systémy Peter Watts. Tato spolupráce mimo jiné naznačuje, že mixery Korgu nesou pečeť oddělení vývoje americké značky M&W Pro Audio (Mackie&Watts), jejíž služeb a zkušeností využívá např. také firma QSC.

Pulty MW-1608 a MW-2408 (16 x 8 x 2, 24 x 8 x 2) jsou osazeny prémiovými preampy Hi-Volt vyvinutými Peterem Wattsem. O kvalitě integrovaných jednotek nejlépe vypovídá fakt, že jejich koncepce vychází ze špičkových konzolí Trident, které Watts v minulosti z velké části navrhoval. Podle slov výrobce nabízí mikrofonní preampy Hi-Volt nejvyšší headroom (napětí 16.5 V i na stereofonních kanálech) v dané cenové kategorii.

Korg přispěl zbrusu novým proprietárním čipem obsluhujícím efektovou sekci s dvacítkou digitálních efektů zahrnujících modulace, filtrace, několik typů reverbu nebo delay z firemního pedálového procesoru SDD3000. Každý kanál je vybaven kompresorem, třípásmovými korekcemi se semi-parametrickými středy, nechybí noise gate, limiter, spektrální analyzer, high-pass filtr, duální para/grafický ekvalizer atd.

Spolehlivé tahové fadery a další ovladače jsou z produkce značky ALPS, podíl na výsledném zvuku mají i převodníky Velvet Sound, různé kombinace lze vytvářet pomocí Mute Groups a poměrně unikátní funkce Musician’s Phones umožňuje jednoduše a rychle konfigurovat vyhrazenou větev bez nutnosti zásahu do Auxu nebo Main mixu.

Oficiální evropské ceny mixážních pultů Korg SoundLink MW byly nastaveny na cca 1250 eur za verzi MW-1608 a přibližně 1450 eur v případě modelu MW-2408. Součástí dodávky je i licence na softwarový balíček iZotope RX 7 Elements pro obnovu audio stop, obsahující editační moduly nebo nástroj Repair Assistant detekující zvukové interference apod.

Tagy korg Korg SoundLink MW-1608 Korg SoundLink MW-2408
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY