Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mitxela: nejmenší MIDI syntezátor na světě?

Kompaktní synthy se v posledních několika letech těší stoupající oblibě, ale žádný z výrobců nedotáhl minimalizaci tak daleko, jako vynálezce a softwarový specialista Tim Alex Jacobs. Ten už v roce 2015 představil trpasličí MIDI syntezátor, jehož obvody vměstnal do koncovky MIDI DIN kabelu a přidal malý piezo reproduktor. O rok později Jacobs nahradil DIN konektor portem USB-A, a zatím poslední evolucí tohoto modelu je ještě menší verze opatřená moderním USB-C portem, k němuž je připevněna destička plošných spojů a opět piezoelektrický měnič.

„Aby bylo jasno, nikdo mi nekonkuruje. Nikdo nesoupeří o titul nejmenšího a nejhoršího MIDI syntezátoru. Ale to mě nezastaví,“ říká vynálezce a s nadhledem dodává: „Možná si říkáte, že je to úplně zbytečné, a máte pravdu. Neexistuje vlastně žádné připojitelné zařízení, které by už nemělo reproduktor. Neexistuje žádný USB-C hostitel, na kterém by již nemohl běžet softwarový syntezátor. Jediné, co to umí, je monofonní čtvercová vlna.“ Pokud vás tento projekt zajímá i z čistě technického hlediska, tak detailnější informace, včetně nákresů a plánků, najdete na Jacobsově webu Mitxela.

Tagy Mitxela

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY