Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.10.2019 - 00:01

Mini pedály Dunlop z edice Authentic Hendrix ’69 Psych

Speciální efektová kolekce Authentic Hendrix, jejíž výrobní licenci vlastní značka Jim Dunlop, se rozrostla o čtveřici analogových mini verzí sdružených do edice Authentic Hendrix ’69 Psych, zastoupené fuzz/distortionem Fuzz Face JHW1, oktávovým fuzzem Octavio JHW2, chorus/vibratem Uni-Vibe JHW3 a fuzzem Band Of Gypsys JHW4.

Elektronika je uložena v maloformátových kovových výliscích, které používá i firma MXR, dceřiná společnost koncernu Jim Dunlop, šasi zdobí stylová grafika navržená britským designovým studiem ILoveDust, efekty disponují footswitchem zapojeným v režimu true bypass a vzhledem k nevelkým rozměrům nabídnou pouze napájení prostřednictvím 9V adapteru.

Dunlop AH Fuzz Face JHW1 využívá obvody postavené na křemíkových a germaniových diodách a nabízí tak dva druhy voicingu, kombinujících klasický Fuzz Face a rozdílně znějící zkreslení s decentnějším průběhem blízkým distortionu. Pro lepší kooperaci např. s kvákadlem lze přepnout z true bypass do bufferovaného režimu a kromě knoflíků Volume a Fuzz zde najdeme i tlačítko Si/Ge volící mezi typem zmíněných diod.

Dunlop AH Octavio JHW2 kreslí s pomocí křemíkových diod, dovávajících zvuku zemitější syrový témbr s typickou saturací. Standardní ovladače Level a Fuzz doplňuje tlačítko Octave přidávající k signálu vyšší oktávu. Zvukový charakter efektu s poměrně citlivou reakcí na dynamiku hry demonstrují např. skladby Purple Haze nebo One Rainy Wish.

Dunlop AH Uni-Vibe JHW3 s rejstříky chorusu, vibrata a leslie boxu přináší zvuk, který můžeme slyšet na Hendrixově albu Band Of Gypsys z roku 1970. Organický a hřejivý sound vychází z vintage modulace Shin-ei, kterou Jimi Hendrix v té době s oblibou používal. Oproti originálu novinka potěší nejen mnohem menším provedením šetřícím místo v pedalboardu, ale také výrazně nižší cenou. Ovládání sestává z potenciometrů hlasitosti, rychlosti a hloubky vlny a tlačítka Vibe.

Dunlop AH Band Of Gypsys JHW4 je stejně jako Uni-Vibe spojen s obdobím let 1969 a 1970, kdy Hendrix koncertoval s triem Band Of Gypsys, kde rytmickou sekci tvořili baskytarista Billy Cox a bubeník Buddy Milese. Efekt je založen na fuzzu, který se od ostatních Hendrixových modelů lišil agresivnějším a průraznějším tónem. Klasické ovládání v podobě parametrů Output a Fuzz doplňuje na rozdíl od originálu tónová clona. Ceny jednotlivých efektů by se měly pohybovat okolo 130 dolarů.

Tagy Jim Dunlop Dunlop Authentic Hendrix ’69 Psych

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY