Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.10.2019 - 00:01

Mini pedály Dunlop z edice Authentic Hendrix ’69 Psych

Speciální efektová kolekce Authentic Hendrix, jejíž výrobní licenci vlastní značka Jim Dunlop, se rozrostla o čtveřici analogových mini verzí sdružených do edice Authentic Hendrix ’69 Psych, zastoupené fuzz/distortionem Fuzz Face JHW1, oktávovým fuzzem Octavio JHW2, chorus/vibratem Uni-Vibe JHW3 a fuzzem Band Of Gypsys JHW4.

Elektronika je uložena v maloformátových kovových výliscích, které používá i firma MXR, dceřiná společnost koncernu Jim Dunlop, šasi zdobí stylová grafika navržená britským designovým studiem ILoveDust, efekty disponují footswitchem zapojeným v režimu true bypass a vzhledem k nevelkým rozměrům nabídnou pouze napájení prostřednictvím 9V adapteru.

Dunlop AH Fuzz Face JHW1 využívá obvody postavené na křemíkových a germaniových diodách a nabízí tak dva druhy voicingu, kombinujících klasický Fuzz Face a rozdílně znějící zkreslení s decentnějším průběhem blízkým distortionu. Pro lepší kooperaci např. s kvákadlem lze přepnout z true bypass do bufferovaného režimu a kromě knoflíků Volume a Fuzz zde najdeme i tlačítko Si/Ge volící mezi typem zmíněných diod.

Dunlop AH Octavio JHW2 kreslí s pomocí křemíkových diod, dovávajících zvuku zemitější syrový témbr s typickou saturací. Standardní ovladače Level a Fuzz doplňuje tlačítko Octave přidávající k signálu vyšší oktávu. Zvukový charakter efektu s poměrně citlivou reakcí na dynamiku hry demonstrují např. skladby Purple Haze nebo One Rainy Wish.

Dunlop AH Uni-Vibe JHW3 s rejstříky chorusu, vibrata a leslie boxu přináší zvuk, který můžeme slyšet na Hendrixově albu Band Of Gypsys z roku 1970. Organický a hřejivý sound vychází z vintage modulace Shin-ei, kterou Jimi Hendrix v té době s oblibou používal. Oproti originálu novinka potěší nejen mnohem menším provedením šetřícím místo v pedalboardu, ale také výrazně nižší cenou. Ovládání sestává z potenciometrů hlasitosti, rychlosti a hloubky vlny a tlačítka Vibe.

Dunlop AH Band Of Gypsys JHW4 je stejně jako Uni-Vibe spojen s obdobím let 1969 a 1970, kdy Hendrix koncertoval s triem Band Of Gypsys, kde rytmickou sekci tvořili baskytarista Billy Cox a bubeník Buddy Milese. Efekt je založen na fuzzu, který se od ostatních Hendrixových modelů lišil agresivnějším a průraznějším tónem. Klasické ovládání v podobě parametrů Output a Fuzz doplňuje na rozdíl od originálu tónová clona. Ceny jednotlivých efektů by se měly pohybovat okolo 130 dolarů.

Tagy Jim Dunlop Dunlop Authentic Hendrix ’69 Psych
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY