Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mikrofony Mackie EM-91CU, Chromium a Carbon

Společnost Mackie, erudovaný americký výrobce audio techniky, přidává do své kolekce USB mikrofonů ze série Element trojici čerstvých modelů zastoupenou typy EM-91CU, Chromium, Carbon, které kráčejí ve stopách předchozích verzí EM-91C, EM-USB a EM-89D, a přidávají některé nové funkce, vylepšené obvody a další prvky.

Jednoduše koncipovaný kondenzátorový USB mikrofon EM-91CU nabízí kardioidní směrovou charakteristiku, kvalitní komponety včetně převodníků pracujících s rozlišením 16-bit/48 kHZ, odolnou konstrukci, přednes s nízkým šumem a přímočaré propojení s počítačem a dalšími hostitelskými stanicemi bez nutnosti instalace ovladačů.

Model Carbon, určený pro nahrávání i podcasting, disponuje pěti volitelnými směrovými patterny (stereo, kardioidní, osmičkový, super-kardioidní, omni), výstupem USB-C, špičkovým předzesilovačem Onyx, sluchátkovým monitoringem, ovladačem gainu a funkcí mute. Stejně jako ostatní zástupci této edice je dodáván se softwarovým paketem.

Flexibilní verze Chromium, využívající identický preamp jako Carbon, umožňuje volit ze čtyř směrových charakteristik (stereo, kardioidní, osmičková, omni), a vedle ovladačů gainů, patternů a mute je vybaven multifunkčním stojánkem s kulatou základnou. Ta má zabudovaný USB port, nástrojový jackový vstup s vlastní úrovní, minijackový sluchátkový vstup s navázaným knoflíkem hlasitosti, stereofonní zdířku Aux s mixem a blend pro plynulé určení poměru mezi přímým a USB signálem.

Oficiální české ceny nových mikrofonů Mackie řady Element se pohybují v následujících relacích: EM-91CU cca 1300 Kč, Carbon cca 4000 Kč, Chromium cca 5300 Kč, včetně USB kabelů, shock mountu (EM-91CU) a stojánku (Carbon). V balení najde uživatel také software ProTools / First and Waveform, paket 23 plug-inů Musician Collection a další studiové efekty obsahuje DAW Essentials Bundle.

Tagy Mackie Mackie EM-91CU Mackie Chromium Mackie Carbon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY